METİN KÖKLÜÇINAR

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Medya Buluşmasında insanı özne olarak merkeze alan bir yönetim anlayışıyla hizmet edeceklerini ifade ettib Kurum 10 temel başlıkta toplanan projelerini ise şöyle anlattı:

SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇÖZÜM

- Yeni metro ve metrobüs hatlarıyla, tünellerle, güçlendirilmiş deniz ulaşımı ile Uğraştıran Değil Ulaştıran İstanbul.

-  Depreme karşı inşa edeceğimiz 650 bin kentsel dönüşüm konutuyla, 100 bin sosyal konutla Afetlere Dirençli İstanbul.

- Sosyal belediyecilik uygulamalarımız olacak.

- İstanbul’umuzu iklim değişikliği nedeniyle bekleyen olası bir su krizine karşı koruyacak Sürdürülebilir Su Yönetimi uygulayacağız.

- Halkımızın ve sokaklarımızın daha huzurlu ve daha güvenli olması için sokak hayvanlarına dair yeni uygulamalaı hayata geçireceğiz.

TURİZM VE SPOR GELİŞECEK

-  Uluslararası İstanbul festivalleri ve yeni fuar-kongre merkezleriyle Kültür, Sanat ve Turizmiyle Yaşayan İstanbul yaratacağız.

- Biz İstanbul’ gibi projelerimizle şekillendireceğimiz Digistanbul hayata geçirilecek.

- İstanbul’u sıfır atığın model şehri yapmak.

- ‘Olimpiyat Şehri İstanbul’ hedefimize bizi ulaştıracak olan Sporla Yaşayan İstanbul.

- Mirasını Geleceğe Taşıyan İstanbul.”

Murat Kurum’un projelerini anlatmak için Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği toplantıya SÖZCÜ adına Yazı İşleri Müdürümüz Metin Köklüçınar katıldı. Kurum’u, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe yalnız bırakmadı.

‘Anketlerde 1.4 puan öne geçtik’

Murat Kurum, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken son anketlerde Ekrem İmamoğlu’nun önüne geçtiklerini söyledi. Kurum “Adaylığım açıklandıktan sonraki ilk anketlerde İmamoğlu’nun 2 puan gerisindeydik. Ancak son anketlerde 1.4 puan önde görünüyoruz” dedi. Murat Kurum, DEM Parti’nin Başak Demirtaş’ı aday yapmamasını ise “Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık mı var? Baskı, talimat mı aldı? İstanbullular bölücü terör örgütünün işaret ettiği ittifaka 28 Mayıs’ta yanıt verdi, 31 Mart’ta da cevap verecek’’ değerlendirmesinde bulundu. Kurum, İmamoğlu’nun kendisini arayıp adaylığı için ‘hayırlı olsun’ dediğini de aktardı.