Trabzonspor'un milli file bekçisi Uğurcan Çakır, Atakaş Hatayspor karşısında gerçekleştirilen mücadelede, sahada üstünlüğü tam anlamıyla kurarak 2-0 gibi kesin bir zafer elde ettiklerini ifade etti.

Papara Park'ta gerçekleşen karşılaşmanın sonrasında konuşan Uğurcan, 6 Şubat depremlerinin yıldönümüne değinerek, vefat edenlere başsağlığı dileklerinde bulundu.

"Bugün 90 dakika maçın hakimi bizdik. Oyunu domine ettik ve 2-0 gibi net bir skorla galip ayrıldık. Aslında hafta içerisinde çalıştıklarımızı, rakibin ne yaptıklarını çok iyi çalışarak hem analizde hem pratikte çalışarak bugün net bir skor aldık. Takım arkadaşlarımı, hocalarımı ve ekibi kutluyorum." şeklinde konuşan Çakır, maça olan hazırlıklarının meyvesini topladıklarını belirtti.

"MAÇTAN ÖNCE BUNU KONUŞTUK"

Uğurcan Çakır, kazanılan zaferle birlikte takım olarak güçlü bir tepki gösterdiklerini vurgulayarak, "Maçtan önce soyunma odasında konuşulan sadece buydu. Büyük futbolcular, büyük takımlar böyle zamanlarda reaksiyon verir. Bugün de takım arkadaşlarım, hocalarım hatta bizi buraya desteklemeye gelen taraftarlarımız büyük bir reaksiyon gösterdi ve dört haftadan sonra galip ayrıldık. Aslında hafta içerisinde kupa maçı da bizim için zordu ama tur atlamayı başardık." ifadelerini kullandı.

"ABDÜLKADİR ÖMÜR'ÜN TRANSFERİ..."

Abdülkadir Ömür'ün Hull City'ye transferi hakkındaki soruya ise Uğurcan Çakır şöyle cevap verdi: 

"Altyapıdan beri 13-14 senelik arkadaşım, Trabzonspor tarihinde de birçok başarı elde ettik. Onun ayrılmasına hem üzüldüm hem onun için sevindim. İnşallah oralarda hem ülkemizi, hem de Trabzonspor'u çok iyi şekilde temsil edecektir. Futbolda bunlar oluyor önümüze bakmamız gerekiyor. Hem onun için, hem Trabzonspor için hem de bizler için herkesin önüne bakması gerekiyor. Ona ben orada başarılar diliyorum. Zaten sürekli de konuşuyorum."