Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken dün gece Belgorod bölgesinde düzenlenen bombardımanda ölü sayısı giderek artıyor...

Rusya'nın Ukrayna sınırındaki Belgorod'a düzenlenen bombardımanda 22 kişi hayatını kaybetti, 25'i ağır 109 kişi ise yaralandı.

Bombardımana ilişkin Ukrayna tarafından bir açıklama yapılmadı. 

Yaşamını yitirenlerden 3'ünün çocuk olduğu belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın bölgeyi çok sayıda füze ile vurduğunu açıklayarak bu füzelerin çoğunun havada imha edildiğini ama parçaların şehre düştüğünü duyurdu. 

Ukrayna medya kuruluşları, ismini açıklamayan kaynaklara dayandırılan haberlerde Ukrayna ordusunun Belgorod'daki askeri noktaları hedeflediğini öne sürdü.

Belgorod Valisi Vyacheslav Gladkov, resmi Telegram hesabından yaptığı açıklamada, "Büyük bir üzüntüyle ifade etmek isterim ki Belgorod'da dün meydana gelen bombardımanda hayatını kaybedenlerin sayısı 22'ye yükselmiştir. Kurbanlardan biri gece hastanede hayatını kaybetmiştir. Kurbanların ailelerine ve dostlarına en derin taziyelerimi sunuyorum. 109 kişi de yaralı. Bunlardan 25 ağır yaralıyı federal kliniklere nakletmeye hazırlanıyoruz" dedi.

Gladkov, 30 apartman bloğu, 381 daire, birkaç özel ev ve çok sayıda arabanın hasar gördüğünü de duyurdu.