Türkiye'nin ilk kayak merkezi olma özelliğini taşıyan, kayakseverlerin, 'beyaz cennet' olarak tanımladığı Uludağ'da sömestir tatili yoğunluğu sürüyor.

Kar yağışının 30 Ocak'a kadar devam edeceği Uludağ'da, yoğun sise rağmen kayak pistleri tatilcilerle doldu.

Uludağ yolunda da araç yoğunluğu oluşurken, kış lastiği ve zinciri olmayan araç sürücülerinin Uludağ'a çıkışına izin verilmiyor.

Uludağ'a 9 kilometrelik adrenalin dolu yolculukla çıkmak isteyen tatilciler ise teleferikte uzun kuyruklar oluşturdu.

Sabah erken saatlerde teleferik istasyonuna gelen tatilciler, 1 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

TELEFERİK BİLETLERİ NE KADAR?

Sabah 08.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında hizmet veren teleferikle Uludağ'a çıkmak isteyenler kişi başı 230 lira ödüyor. Bu ücret öğrenciler için 115 lira.

"2 SAATTİR SIRADA BEKLİYORUM"

Fatih Baytar isimli vatandaş "İstanbul'dan geldik. Uludağ'da çok eğlendik, çocuklarımla beraber kızaklarımızla kaydık, kar topu oynadık" dedi.

Çanakkale'den Bursa'ya gelen Sevim Akkaya da "Çanakkale'den buraya geldik. Teleferikle Uludağ'a çıkarak yemek yedik, kızakla kaydık. Teleferikle çıkmak çok eğlenceliydi" diye konuştu.

Hafta sonu tatili için Kütahya'dan Bursaya gelen Halil Uslu ise Uludağ'a doğal güzelliklerini kuşbakışı izleyebilmek için teleferikle çıkmayı tercih ettiğini belirterek, "Kütahya'dan geldim. Sırada 2 saattir bekliyorum. Araçla Uludağ'a çıktığımız yollar çok yoğun oluyor. Teleferikle çıkmayı tercih ediyorum, maceralı bir yolculuk oluyor. Çok eğleniyoruz" dedi.