İstanbul Ümiraniye'de, TEM Otoyolu'nda sürücüsünün hakimiyetini kaybettiği otomobil bariyerlere çarptıktan sonra su kanalına düştü. Polis ekipleri kazayla ilgilendiği sırada aynı noktada iki otomobil daha kaza yaptı. Kaza anı ve sonrasında yaşananlar kameraya yansıdı.

Olay, saat 09.00 sıralarında Ümraniye TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinde meydana geldi. İddiaya göre, 07 ATJ 071 plakalı aracın sürücüsü Maidenur Bayram bilinmeyen bir nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Bayram, otomobiliyle bariyerlere çaptıktan sonra su kanalına düştü. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada araçta hasar meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

BÜYÜK PANİK YAŞADILAR 

Polis ve yol bakım ekipleri başka bir kazanın yaşanmaması için yola dubalar koyarak önlem aldı. Kaza yapan aracın kaldırılması için çekici beklendiği sırada, aynı noktada sol şeritte iki otomobil kaza yaptı. Kaza yapan otomobillerden birinin içinde bulunan aile büyük panik yaşadı. Polis ekipleri yolu trafiğe kapatarak kaza yapan araçtaki çocuklu aileyi kendi araçlarına aldı. Kimsenin yaralanmadığı kaza kameralara yansıdı.

BÖLGEDE TRAFİK YOĞUNLUĞU 

Kazaya karışan araç sürücüsü Erhan Tunar, "Her şey anlık oldu. Bu kazayı gören birileri herhalde önümde durdu. Mesafe de kısalınca tabii... Normalde takip mesafesine dikkat eden birsiyim. Ama kaçamadım. Çok hızlı oldu her şey, hala olayın şokundayız. Çok şükür herhangi bir yaralanma yok" dedi.

Murat Uslu kazanın şokunda olduğunu söyleyerek "Sol şeritten ilerliyordum. Arkadan gelen araç bayağı hızlıydı, çarptı. Ben yaralı değilim, inşallah onlarda da bir şey yoktur" diye konuştu.

Kaza nedeniyle TEM Otoyolunda trafik yoğunluğu yaşandı. Polis ekiplerinin çalışmasının ardından kazaya karışan araçlar çekici yardımıyla kaldırıldı.