40 yaşındaki ABD’li aktör, Polonya merkezli yayın organı "Głos Wielkopolski" ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, dokuz ay önce ülkenin vatandaşlığına başvurduğunu ve şu anda son imzayı beklediğini söyledi.

Hem kendisinin hem de eşinin Polonyalı olduğuna dikkat çeken Eisenberg, “Yahudiler ve Polonyalılar arasında daha iyi ilişkiler kurmayı çok istiyorum. Büyürken Polonyalıların Yahudi ailemle olan ilişkisine dair hikayeler duydum ve tüm bu hikayeler harikaydı: Polonyalılarla çok iyi arkadaştık. Ailem savaşa kadar Krasnystaw'da yaşadı, bir kişi savaştan sağ kurtuldu ve Szczecin'e taşındı.” dedi.

Bu sene Polonya’da köklerini arayan iki kuzenin hikayesinin anlatıldığı “A Real Pain” adlı bir film çeken aktör, ülkeye "kişisel olarak" ilgi duyduğunu çünkü ailesinin "nesillerdir yaşadığı yer” olduğunu söyledi. 

Eisenberg, “Bu beni bir şeye bağlı hissettiriyor. Amerika'da, oranın halkı, yani Amerikan yerlileri dışında herkes çok yeni. Polonya bana tarihsel olarak kendimden daha büyük bir şeyle gerçek bir bağ kurduğumu hissettirdi.” diye ekledi.

Yazarlık ve yönetmenlik alanında da çalışmalarına devam eden ünlü aktörün sıradaki oyunculuk projesinin ise Rosamund Pike'ın başrolde olduğu "Now You See Me 3" olduğu açıklandı.