İlişkilerde sadakat ve güven çok önemli olsa da pek çok kişi bu konularda sorun yaşar. Hatta aldatılıp aldatılmadığından emin olmayanlar bile var. Ünlü bir dedektif de ilişkide şüphelendirecek ve aldatılmaya işaret eden dört önemli davranışı sıraladı.

Özel bir dedektif, aldatan partnerlerin her zaman dört ortak noktası olduğunu iddia ediyor ve çoğu zaman bu işaretlerini görmezden gelindiğini belirtiyor.

Birleşik Krallık'taki bir dedektiflik bürosundan Aaron Bond, sadakatsiz kişilerin peşinde saatler geçirdi ve aldatan kişilerin alışılmadık davranışlarını paylaştı.

TELEFONUNU SAKLIYORSA YA DA TUŞ KİLİDİNİ DEĞİŞTİRMİŞSE...

Bond'a göre bir kişinin telefon alışkanlıklarındaki değişiklik, saklayacak bir şeyi olduğuna dair en önemli ipucu:

"Partneriniz şifrelerini değiştirirse, telefonunu evin her yerine yanında götürürse veya telefonunu kullanmak istediğinizde savunmaya geçerse, bu onun sadık olmadığının bir işareti olabilir. Ayrıca, kullanmadıklarında telefonlarını nereye, nasıl koyduklarına da bakmalısınız. Ekran ters bir şekilde duruyorsa bir şeyler saklıyor olabilirler."

GÜNÜNÜN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLATMIYORSA...

Özel dedektif, aldatan kişilerin yalan söylerken yakalanmaktan korktukları için partnerlerine hayatlarıyla ilgili ayrıntıları anlatmaktan kaçındıklarına dikkat çekiyor:

"Sizden kaçar çünkü bu size yalan söylemelerini kolaylaştırır. Aldatmak zor olabilir, tüm yalanlarını hatırlamak imkansız ve yakalanabilir."

NORMALDEN DAHA FAZLA YA DA DAHA AZ CİNSEL BİRLİKTELİK YAŞANIYORSA...

Bond, ilişki sırasında cinsel birliktelikle ilgili ani değişiklikler yaşanıyorsa; normalden daha az ya da daha çok seks yapılıyorsa dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor:

"Aldatanlar genellikle aldattıkları için evde daha az seks yaparlar, ancak bazı durumlarda evde daha fazla seks de yapabiliyorlar, bunun nedeni kendilerini suçlu hissetmeleri ve seksteki bu artışı aldatmalarını gizlemek için kullanmaları."

SÜREKLİ ELEŞTİRMEYE BAŞLADIYSA

Özel dedektif, aldatan kişilerin sadakatsizliklerini haklı çıkarmak için partnerlerinin davranışlarında kusur bulmaya başladıklarını paylaştı:

"Aldatan taraf sorunun karşılarındaki kişide olduğuna kendilerini inandırmaya çalışacak. Belki o gün köpeğinizi gezdirmediniz, bulaşıkları kaldırmadınız ya da yatmadan önce çocuklarınıza kitap okumadınız. Küçük bir sorun artık büyük bir sorun haline gelebilir."