Temmuz ayında Barbie ile aynı anda vizyona giren ve şimdiden Altın Küre Ödülleri'ni domine eden Oppenheimer ünlü milyarder Jeff Bezos'un da favorisi oldu.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir podcast'te Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı Oppenheimer'ı çok beğendiğini anlatan Bezos, filmin tam bir hayranı çıktı.

Podcast sırasında Bezos, başroldeki Cillian Murphy yerine özellikle Robert Downey Jr.'ın performansından çok etkilendiğini söyledi:

"Filmin en iyi kısmının, Robert Downey Jr.'ın canlandırdığı bu bürokrat olduğunu düşünüyorum; konuştuğum bazı kişiler bunun filmin en sıkıcı kısmı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyüleyici şey olduğunu düşündüm çünkü burada olup biten şu; nükleer silahlar adı verilen bu harika, yıkıcı, güçlü teknolojileri icat ettiğimizi fark ediyoruz ve biz insanlar, bu silahları kullanma konusunda gerçekten yetenekli değiliz. Ve onun temsil ettiği şey de bu." 

Bezos, son zamanların en çok tartışılan teknolojilerinden biri olan yapay zekâ hakkında da şu şekilde konuştu: "Özelleştirilmiş yapay zekâ bile insanlık için çok kötü olabilir. Normal makine öğrenimi modelleri, inanılmaz derecede yıkıcı ve çok güçlü olabilecek belirli savaş silahları üretebilir."

Ancak Bezos, tehlikelerine rağmen teknolojinin genel faydaları konusunda iyimser olduğunu söyledi.