Naomi Campbell, 2021 yılında 50 yaşında ilk kez anne olduğunda herkesi şaşırttı. Süper modelin hamile olarak hiç görüntülenmemiş olması akıllara taşıyıcı anneliği getirse de Campbell, bu konuda herhangi açıklama yapmamıştı.

Şu anda 54 yaşında olan süper model, 2023'te kızının ve ardından bir oğlunun sürpriz doğumunu duyurduğunda dünyayı şoke etti; podyum kraliçesi her iki çocuğunun isimlerini de kamuoyuna açıklamadı.

The Times'a şunları söyledi: "Bebeklerim benim için her şey." Campbell, çocukları için asla bir baba aramadığını ve bekar bir anne olmaktan mutlu olduğunu açıkladı.

Taşıyıcı anne kullanıp kullanmadığı sorulduğunda model şu yanıtı verdi: "Kullandım. Çocuklarım için daha iyi bir dünya diliyorum. Yüzde 110 önceliğim onlar. Okuldaki ilk günlerinde onların yanında olmam gerekiyor."

Campbell annelik hakkında ise "Bunu seviyorum. Bu çok komik. Her gün bir sürpriz. Ne olacağını, kızımın ne söyleyeceğini bilmiyorum" diye konuştu.

Ayrıca genç nesillerin çocuk sahibi olmakla ilgilenmediği yönündeki endişesini de dile getirdi ve koşullar ne kadar zor olursa olsun ebeveynliğin her zaman buna değer olduğu konusunda ısrar etti:

"Birçok genç kızın çocuk sahibi olmanın çok pahalı olduğunu ve çocuk istemeyebileceklerini söylediklerini duydum ve ben de 'Fikrini değiştireceksin. Anne olmak isteyeceksin' diyorum. Ekonomik açıdan zor olduğunu anlıyorum. Ama annemin hiçbir şeyi yoktu ve o bunu başardı. Buna değer. Bu dünyayı değiştirmek için genç nesle güvenmeliyiz. Doğru şeyi yapacakları konusunda çocuklarıma bizden daha çok güveniyorum."

Ünlü model bir baba aramadığını da belirtti. Campbell daha önce 1993 yılında U2 basçısı Adam Clayton ile nişanlıydı. 2002 yılında ise İtalyan iş insanı Flavio Briatore ile de nişanlıydı. Son olarak 2018'de rapçi Skepta ile ilişkisi vardı ancak ertesi yıl One Direction'dan Liam Payne ile bir kaçamak yaşadı. Ayrıca Diddy, Robert De Niro, Gerard Butler, Terrence Howard, Mike Tyson ve Rus milyarder Vladislav Doronin gibi isimlerle de ilişkileri oldu.

Aslen güney Londralı olan Naomi, 1980'lerin sonunda en çok tanınan ve en çok rağbet gören ilk üç model arasında yer aldı. 16 yaşına gelmeden hemen önce İngiliz Elle dergisinin kapağındaydı ve 1987'de İngiliz Vogue'un 1966'dan bu yana ilk siyahi kapak kızı oldu.