The Libertines'in şarkıcısı ve gitaristi Pete Doherty, uzun sağlık sorunları listesinin arasında kendisine Tip 2 diyabet teşhisi de konduğunu açıkladı.

44 yaşındaki müzisyen, geçmişte sadece kariyeriyle değil, aynı zamanda uyuşturucu kullanımı ve bir cinayetle de basının ilgi odağı olmuştu.

Yaşam tarzını elden geçirip daha sakin bir tempoya uyum sağlamadan önce, ömrünün onlarca yılını geçirdiği alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelesi hakkında her zaman açıkça konuşan biri oldu.

Sevilen müzisyen belgesel yapımcısı Louis Theroux'ya eski yaşam tarzı nedeniyle "çok hasta bir adam" olduğunu söylemiş ve hayatının uzun ömürlü olacağını düşünmediğini itiraf etmişti. 

Doherty, "Her şeyin gitmesi gerekiyor. Kısa bir süre önce bana, eğer diyetimi değiştirmezsem diyabet ve kolesterol problemlerim olacağını söylediler. Ölüm pusuda, ne demek istediğimi anlıyor musun?" diye konuşmuştu.

Guardian'a verdiği röportajda da, "Ana zehirlerden vazgeçtim ve sağlığım düzeldi. Sonra size alkolün, peynirin ve şekerin de aynı derecede kötü olduğu ve eroin kullanırken daha sağlıklı olduğunuz söyleniyor." dedi.