Mötley Crüe ile müzik alanında önemli bir kariyer edinen ve aynı zamanda sansasyonel ilişkileriyle dikkat çeken Tommy Lee, cinsel saldırıyla suçlanıyor.

Bir zamanlar Pamela Anderson ile birlikteliğiyle de sık sık gündeme gelen Lee, bu defa hakkındaki skandal suçlamayla dikkat çekiyor.

Lee'nin, Şubat 2003'te San Diego'dan Los Angeles'a helikopter gezisi sırasında bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia ediliyor. Mahkeme belgelerine göre; kadın, pilotun arkadaşı olduğunu ve onu geziye davet ettiğini söyledi. Ancak kendini, Mötley Crüe davulcusu Tommy Lee'yi onlarla birlikte helikoptere binmek için beklerken bulduğunu belirtti.

Şu anda 61 yaşında olan Lee'nin ve pilotun uçuş sırasında kokain çektiği ve esrar içtiği de iddialar arasında yer aldı.

Kadın, Lee'nin kendisini öptüğünü ve geri çekilmeye çalıştığında Lee'nin onu yakalayıp kendisine geri çektiğini söyledi. Ayrıca Lee'nin pantolonunu indirdiğini ancak kendisinin geri durmak için boğuştuğunu belirtti. Helikopter Los Angeles'a indiğinde ise Lee ona sarılıp ayrıldı. Kadın ve pilot da sessizce San Diego'ya uçtu. İsmi açıklanmayan kadın, kendisine inanılacağını düşünmediği için asla polise gitmediğini söyledi.

ŞÖHRETLE BERABER SKANDALLAR DA GELDİ

Mötley Crüe, 1980'lerde dünya çapında ünlendi. Müzik dünyasındaki başarılı kariyerlerinin yanında grup üyeleri sık sık skandallarla da gündeme geldi.

Lee, özellikle de Pamela Anderson ile ilişkisiyle dikkat çekti. Bir zamanlar evli olan çift, fırtınalı bir aşk yaşadı. Ancak ilişkileri pek de uzun sürmedi ve aile içinde yaşanan şiddet sık sık manşetlere taşındı.

Lee, iki aylık oğulları Dylan, Anderson'ın kucağındayken ünlü oyuncuyu dövdüğü için altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu son yaşanan olayla beraber de Anderson, boşanma davası açıp suç duyurusunda bulundu.

Tommy Lee, şiddet eğiliminin yanında alkol ve madde de tüketiyordu. Hatta, ekim ayında katıldığı bir podcast'te Lee, çok fazla içki içtiğini ve kokain kullandığını anlattı.

TECAVÜZÜ İTİRAF ETTİLER

Aryrıca grubun otobiyografisi The Dirt'te kendisi ve grup arkadaşları uyuşturucu, içki ve seksle dolu hayatlarını samimi bir şekilde anlattı. Yine gruptan Nikki Sixx, Lee'nin de dahil olduğu bir olaydan bahsetti ve bir kadına tecavüz ettiğini itiraf etti; bu itirafı daha sonra geri çekti ve yaptığı açıklama için özür diledi.

Sixx, bir kadını karanlık bir yerde kendisiyle seks yapması için kandırdığını, ancak aslında Lee'nin kendisi olduğunu belirtiyordu. Daha sonra kadın, partiden ayrılıp eve otostop çekerek gitmeye çalışırken, o gece ayrı bir olayda tecavüze uğradığını bildirdi.

Lee, 2021'de de silah bulundurmaktan suçlu bulundu.

OĞLUYLA DA ARASI KÖTÜ

Lee, oğullarıyla da sorunlu bir ilişkiye sahip. 2018'de Instagram'da kanlı dudağını paylaşarak, "Kalbim kırık. Çocuklarınıza tüm hayatları boyunca istedikleri her şeyi verebilirsiniz fakat yine de size karşı gelebilirler. Aferin Brandon! Harika Evlat!" yazdı. Ancak Brandon'a yakın kaynaklar, Lee'nin oğluna saldırdığını, Brandon'ın ise sadece kendini korumaya çalıştığını anlattı.

Phoenix'teki America West Arena'da bir konser sırasında da bir güvenlik görevlisiyle tartıştıktan sonra başka bir davaya da karıştı ve saldırı suçlamasını kabul etti.