Sahil Güvenlik dizisiyle şöhrete kavuşan ve bir döneme damga vuran 51 yaşındaki Nicole Eggert hayranlarına sağlık durumuyla ilgili bir gelişmeyi duyurdu. 

Ünlü oyuncu, Aralık ayında kendisine meme kanseri teşhisi konduğunu açıkladı. Kanserin ikinci evrede olduğunu söyleyen Eggert, tedavisine başladığını söyledi. 

Dizide Summer Quin karakterini canlandıran Eggert, kanserin çok geç teşhis edildiğini de belirtti. Eggert, 3 ayda 11 kilogram aldığını ve memelerinde çok şiddetli bir ağrı hissettiğini söylerken başta bunun menopoz olduğunu düşündüğünü söyledi. 

Ağrıların yanı sıra memelerinde bir şişliğin de olduğunu fark eden ünlü oyuncu daha sonra hekime gidince acı gerçekle karşılaştığını dile getirdi. Fakat Eggert, doktorun randevusunun çok yoğun olduğunu söylerken doktorun kendisini çok geç gördüğünü dile getirdi. 

3 kere biyopsi ve bir kere mamogram yapan Eggert kemoterapi ve radyasyon tedavisine başlayacağını dile getirirken ameliyat olacağını da aktarırken kanserin diğer organlara sıçrayıp sıçramadığının ise henüz bilinmediğini söyledi.