Fransız sinemasının en tanınan aktörlerinden biri olan Gerard Depardieu, hakkında yöneltilen cinsel saldırı ve taciz suçlamaları dolayısıyla polis tarafından sorgulandı. 

Reuters haber ajansına konuşan Fransız polisinden kaynaklar iki ayrı setteki iki ayrı kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Depardieu'nun sorgulandığını açıkladı. 

Son yıllarda hakkında birçok suçlama yöneltilen Depardieu'nun avukatı müvekkilinin yanlış bir şey yapmadığını söyledi. Ajansa konuşan iki üst düzey polis, Depardieu'nun Fransa'nın başkenti Paris'in 14'üncü bölgesindeki bir polis karakoluna götürüldüğü ve burada sorgulandığını açıkladı.

İsmini açıklamayan kaynaklar Depardieu'nun 2014 ve 2021'deki iki ayrı olayla ilgili sorgulandığını söyledi. Depardieu, Fransa'yı ikiye böldü. Son yıllarda hakkında çıkan birçok taciz iddiası sonrasında ünlü oyuncunun yargılanmasını isteyen çok sayıda aktivist öne çıkarken aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un da olduğu bazı üst düzey isimler ise Depardieu'nun masum olduğunu iddia etmişti.