Forrest Gump, Apollo 13, Yeşil Yol gibi birçok filmde ye ralan ve CSI: NY isimli dizinin yıldızı olan ABD'li aktör Gary Sinise'in 33 yaşındaki oğlu McCanna Sinise'in yaşamını yitirdiği açıklandı. 

Bir süredir nadir görülen bir kanser türü olan kordoma ile mücadele eden Sinise'in 5 Ocak'ta yaşamını yitirdiği açıklandı. 

Gary Sinise Vakfı'nın resmi Instagram hesabından paylaşılan fotoğraflarda Sinise'in yaşam mücadelesini kaybettiği açıklandı. 

Eşi Moira Harris'ten iki kız çocuğu daha olan Gary Sinise'in oğluyla müzik yaptığı ve bir albüm kayıtlarını ölmeden önce tamamladıkları duyuruldu.

Gary Sinise Vakfı'nın internet sitesinde paylaşılan bir mesajda, "Böyle bir kayıp yaşayan her aile gibi bizim de kalbimiz kırık ve elimizden geldiğince idare etmeye çalışıyoruz" denildi. Vakfın mesajında, "Ebeveynler olarak bir çocuğu kaybetmek çok zor. Kalbim benzer bir kayıp yaşayan herkesle ve sevdiği birini kaybeden herkesle birlikte. Hepimiz bunu bir şekilde yaşadık. Yıllar boyunca şehit kahramanlarımızın pek çok ailesiyle tanıştım. Bu yürek parçalayıcı ve çok zor bir durum. Ailemizin kanserle mücadelesi 5 buçuk yıl sürdü ve zaman geçtikçe daha da zorlaştı. Onu kaybettiğimiz için kalbimiz acırken, Mac'in artık mücadele etmediğini bilmek bizi teselli ediyor ve bunu nasıl başardığından ilham alıyor ve duygulanıyoruz" ifadesi yer aldı.

Aktör, Mac ve Moira'nın her ikisinin de 2018'de kanser teşhisi aldığını açıkladı. Moira'da meme kanserinin tespit edildiği duyuruldu. Moira'nın iyileştiği de açıklandı. 

Sinise'in ölmeden önce oğluyla birlikte bir albüm yaptığı ve bu albümün de yakında yayınlanacağını duyurdu.