Gaziantep Şehitkamil ilçesine bağlı Karahöyük Mahallesinde yaşayan Erdal Öztürk, 2008 yılında kayboldu. Yakınlarının ulaşamadığı Öztürk'ün bulunması için kayıp başvurusunda bulundu. Ancak, aradan geçen zaman içerisinde Öztürk'e ulaşılamadı. Geçen yıl sonunda Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. Ekipler, 16 yıllık süreçte Öztürk'ün bulunamamış olmasının cinayete kurban gitmiş olma ihtimalini güçlendirdiği üzerinde durmaya başladı.

Ailesi ve yakınlarını mercek altına alan ekiplerin incelemesinde Erdal Öztürk'ün birlikte yaşadığı S.Y.'nin olaydan kısa süre sonra evlendirildiğini saptadı. Ekipler ayrıca incelemesinde Erdal Öztürk'ün kaybolmasından kısa süre önce kent merkezinden kırsal mahalleye taşındığını da belirledi. 

Cinayet ihtimali üzerinde duran ekiplerin bölgede yaptığı çalışmada Öztürk'ün birlikte yaşadığı kadının ailesi tarafından öldürülmüş olabileceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine ekipler, Öztürk'ün birlikte yaşadığı kadınının babası Hanifi Yılgın, kadının kardeşleri Mehmet Hanifi Yılgın, Orhan Yılgın ve Resul Yılgın'ı takibe aldı. Ekipler, araştırmasının ardından 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 4 şüpheli, sorgulamasında Erdal Öztürk'ü aile içi bir nedenden çıkan tartışmanın ardından arazide dövüp, ardından yakıp yerin 6 metre altına gömdüklerini itiraf etti. Şüphelilerin bu itirafının ardından Karahöyük Mahallesi'nde gösterilen yerde yaptığı kazı çalışmasında yerin 6 metre derinliğinde yakılmış olan Erdal Öztürk'ün kemik parçalarına ve lastik parçalarına ulaştı. 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.