22 Şubat Venüs- Mars kavuşumunda Plüto yine devrede olacağından birlikteliklerde güç oyunlarına, manipülasyona maruz kalmak, ya da maruz bırakmak mümkün.  

Birbirine güçlü çekim hisseden yeni ilişkiler başlayabilir, dürtüsel davranışlar, ani öfke patlamaları, kıskançlıklar görülebilir, paranoyalar artabilir. Cinsellik ön planda olurken, istismar, taciz, sevgi- nefret durumları gündeme gelebilir. Tehdit ve zorbalık devamında fiziksel şiddet riskini ortaya çıkartabilir. Pozitif yönüyle ele alırsak kariyerde güzel anlaşmalar yapılabilir, yükselme, terfiler gerçekleşebilir.  

İHANET KORKUSU

Dönüşüm rüzgârı devam ederken ilişkilerde keskin kararlar alınabilir, yollar ayrılabilir. “Ya benimsin ya toprağın” mantığıyla güç gösterileri yapılabilir, ihanet korkusu kontrol etme çabasına sokabilir, karşıdaki kişilerin gölge yönleriyle yüzleşilebilir. Ağzımızdan çıkan sözler, aşırılıklar, yeme içme konusunda abartı, bağımlılıklar mercek altında olacaktır. Adeta bir dedektif edasıyla davranabilir, intikam ateşiyle yanabiliriz. Kaynaklarımız, paramız, pulumuz riski kaldırmaz, lüks ve düşünmeden yapılan harcamalar sonrasında pişmanlık yaratabilir, ödenmesi gereken borçlar katlanabilir. Parasal olarak önümüzü görmekte zorlanabiliriz.

KENDİNİ YANLIŞ BİR HİKÂYEDE BULURSAN AYRIL

Doğru olmayan insanlarla oyalanmayı bırakmak, kurban rolünden uzaklaşmak, kimden ne beklediğini bilmek önemli. Yoğun bir çekim tehlikeli bir yakınlığa davet edebilir, yanlış yollara sürükleyebilir. Sevginiz testlerden geçebilir, anlayış sağlanamazsa duygusal kopukluk gerçekleşebilir.

Uranüs yönetimindeki Venüs Kova burcunda genel olarak sevgili olmanın ötesinde aynı dili konuşabilmenin, paylaşmanın ve arkadaş olabilmenin anlatımıdır. Hayata aynı pencereden baktığınız insanlarla birlikte olmaktır. İlerici bakış açısıdır. İlgi duyduğunuz insanlar her zamankinden farklı olabilir, entelektüel kişilerin cazibesi artabilir. Romantik etkiler kadar güçlü bir zihinsel tatmin istenecektir.

Yalnız ve özgür hayatından memnun olanlar bir anda aşkın pençesine düşebilir. Zekâ önemli bir faktördür. Neye karşı ilginiz varsa derin araştırmalar yapabilir, hedeflediklerinize konsantrasyon sağlayabilir, yeni şeyler denemeye merak duyabilirsiniz.

Birlikteliklerde bireysel alan önemli olacak, baskı isyan yaratacaktır. Karşımızdaki kişinin bağımsızlık ihtiyacına saygı duymayı bilmemiz gerekecektir. İnternet aşkları gündem olabilir, kimileri macera peşinden koşabilir. Sosyal gruplar, partiler, organizasyonlar, davetlerde artış yaşanabilir. Yeni çevrelere girmek, yeni insanlarla tanışmak, bir vakıfa, gruba dahil olmak için destekleyici bir zamandır.

Seminerlere katılmak, orijinal fikirler geliştirmek, bunu çevrenizle paylaşmak, ekip kurmak, daha önce cesaret etmediğiniz şeyleri gerçekleştirmek, dostlarla küçük seyahatler yapmak hayata karşı enerjinizi yükseltecektir. 

İnsani değerler ortaya çıkacağından kolektif olarak kadınlara yönelik sesler yükselebilir, adalet için yürüyüşler gerçekleşebilir. 

Venüs Kova özgürlüktür. İçinizdeki isyankâr ruhla tanışmaktır, daha önce anlayışla kafa sallayıp, idareci olduğunuz konulara başkaldırmaktır. 
İç dünyanızdaki toksik düşünceleri temizlemek, danışmanlık almak, zararlı alışkanlıkları bırakmak, ihtiyacımız olan gücü elimize almak için gökyüzü fırsat sunuyor. Haftanın bir diğer önemli görünümü KAD- Chiron kavuşum etkisiyle kaygılarla yüzleşin, psikolojik iyileşmeler için harekete geçin.

Sağlıkta şifa arayanlara güzel haberler gelebilir, çocukluk travmaları temizlenebilir.

Ruhunuzun en derinlerindeki duyguların harekete geçeceğinden emin olun.

Hayırlar getirmesini dilerim.