Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) hazırlıkları kapsamında özel maçta karşılaştığı Avusturya'ya 6-1 kaybeden Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Vincenzo Montella, karşılaşmanın ardından TRT Spor'a konuştu.

Kimsenin beklemediği bir sonuç aldıklarını belirten Vincenoz Montella, şu değerlendirmelerdee bulundu:

"Ülkemiz için çok üzgünüz. Buraya gelen taraftarlarımız için üzgünüz. Bu tür maçlardan sonra yeniden kafamızı kaldırmamız gerekiyor. Bunun için çalışacağız. Böyle mağlubiyetlerden sonra mental analizler yapmamak lazım... Bu basite kaçmak olur. İlk yarıda takımımız çok da kötü oynamadı. Yediğimiz erken golden sonra reaksiyon gösterdik. Sahada duruşumuz da iyiydi. Beraberlik golünü de bulduk. Dakikalar geçtikçe birlikteliğimiz biraz bozuldu. Fiziksel olarak da rakibe karşılık verememeye başladık. Futbolda zor anlar var. Hep birlikte çalışıp gelişmemiz gerekiyor."

"Burada bir sorumlu varsa o da benim... Motivasyonumuz yüksek... Avrupa Şampiyonası'nda çok daha iyi bir performans ortaya koyacağımıza inanıyorum. Yaptığımız iki hazırlık maçında da eksiklerimiz konusunda iyi geri bildirimler aldık."