Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu son maçında karşılaşacağı kritik Çekya karşılaşmasının hazırlıklarına başlayan Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda, teknik direktör Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında yaşananlar gündeme oturmuştu.

Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntü sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) açıklama yapmış, "Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır" denilmişti.

SÖZCÜ yazarı Ercan Taner, Montella ile Arda Güler arasında yaşanan olayı yorumladı. Ercan Taner, konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gürcistan maçında sonra Arda kasığında ağrı hissediyor. Bunu hemen Milli Takım doktoruna söylüyorlar. Gerekli kontroller yapılıyor. Çünkü kasıkta ağrı, olabilecek ama tehlikeli bir olay... Acaba yırtık var mı diye kontrol tekrar genişletiliyor. Yırtık olmadığına kanaat getiriliyor. Arda'nın yavaş yavaş antrenman yapması, koşu antrenmanı yapması gerektiğinde fikir birliğine varıyorlar. Şimdi ben bu bilgileri Almanya'dan alıyorum. Bu antrenmanı seyreden gazeteci arkadaşlarımla konuştum bu olay olduktan sonra... Tabi sıcağı sıcağına sosyal medyaya girerseniz hemen linç edilmeniz çok kolay olduğu için, önce bir beklemek sakin olmak lazım... Acaba nelere var? Bunu bir değerlendirmek lazım... Şimdi antrenmanda teknik direktörü yeleği alıp başka bir futbolcuya vermesi, yıllardır olan görüntülerdir. Daha önce hiç antrenman seyretmemiş insanlar için bu ters bir görüntü olabilir. Yeleğin elinden alınış tarzını yine antrenman seyretmemiş kişiler çok ters bulabilirler. Arda'yı üzmüş bu görüntüler diyebilirler. Antrenmanlarda tartışma çıkabilir. Soyunma odasında yumruklaşmaya varan olaylar çıkabilir. Antrenmanın içinde oyuncular tartışabilirler. Bu basına açık olduğu için bizlere yansıyan görüntü... Biz bunu yıllardır biliyoruz. Antrenman için bu olayları eğer medya orada değilse, olduysa, 'Kol kırılır yen içinde kalır' diye ^deyim var ya, o olmuştur. Fakat dediğim gibi işte ilk defa bunu görenler, Montella'nın yaptığı bu hareketi biraz ters karşılayıp, Arda'nın aleyhine bir davranış olarak nitelendiriyorlar. Bunu da kabul ederim. O andaki o psikolojik hareketle işte 'Niye bunu o çocuğa yaptın' diye... Ama bu olay hep yapılan bir olaydır."