Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Kaysierspor ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada her iki ekibi de gösterdikleri mücadeleden ötürü kutladı.

Demirel, maçın yüksek bir tempoda geçtiğini belirtirken, ilk 10-15 dakikanın kendileri adına daha üstün geçtiğini ve oyunu domine ettiklerini ifade etti.

"İlk dakikalarda attığımız gol bizim öz güvenimizi tekrar kazanmamıza yardımcı oldu," diyen Demirel, ekledi:

Daha sonra 15-16'ncı dakikadan sonra Kayserispor'un oyunu başladı. Bunun sonucunda da 2 pozisyon bulup, beraberlik golünü bulmayı bildiler. Biz ise biraz daha skoru koruma ve gol yemeyelim düşüncesiyle o öz güveni sağlayamadık. Biraz daha öz güvenimiz olsa belki skor olarak 2'yi yakaladıktan sonra galip gelerek gitmek daha iyi olurdu. İkinci yarıda Kayserispor'un oyunda üstünlük kurmak istemesi sonrası 4 oyuncu değişikliği yaptık. Çünkü yeni transferlerimizden 5'i aynı anda sahadaydı. Henüz tam olarak hazır değillerdi.

"OYUNDAN MEMNUN DEĞİLİM"

Kayserispor'a karşı yapılan bazı bireysel hataların rakibe ikinci gol şansı verebileceğini dile getiren Demirel, "Deplasmanda çekiştiğin bir takımla bir puan almak iyi olarak gözükebilir ama ben hem oyun hem de alınan bir puandan mutlu değilim. Üç puan almamız gereken bir maçtı." şeklinde konuştu.