İngiltere'de, normalde 12 yaş altı maçlarda düdük çalan bir hakem, taraftar olarak gittiği Wolverhampton-Brentford maçında, kendisini bir anda dördüncü hakem olarak görev yaparken buldu.

Wolverhampton Wanderers kombine bilet sahibi Ross Bennett, takımının FA Cup'ta Brentford'a karşı aldığı 3-2'lik galibiyetin uzatma dakikalarında tribünden sahaya alındı.

Maç sırasında bir yardımcı hakemin sakatlanması üzerine, hakem Bennett dördüncü hakem olarak sahaya çıktı. Bennett'a bir kulaklık verilmeden önce oyuncu değişikliği tabelasının nasıl kullanılacağı konusunda hızlandırılmış bir kurs verildi.

Bennett maça 11 yaşındaki oğluyla birlikte katılmıştı. Hakem Andrew Madley'e, yardımcı hakemin sakatlanmasının ardından yardımcı olabileceğini söyledi.

Madley, Bennett'a hakemlik yapıp yapamayacağı sorulduğunda "bana hızlandırılmış bir kurs verin, yapayım" cevabını verdiğini söyledi.

"BUNUN GERÇEKLEŞME İHTİMALİ NEDİR?"

Oğlu ile tribünden maçı izleyen baba Bennett, daha önce de genç takım maçlarında hakemlik yapmış.

Durumu benimsediğini ve bunun nadir bir fırsat olduğunu bildiğini söylerken, "Bunun gerçekleşme olasılığının ne olduğunu düşündüm." diye ekledi.

Bennett, oğlunun tribünden kendisini sıkıştırmasına ve Brentford personelinin soru yağmuruna tutmasına rağmen maç boyunca profesyonelliğini koruduğunu söyledi.

Asıl zorluğu, taraftarı olduğu Wolverhampton'ın Cunha ile 105+5. dakikada penaltıdan bulduğu gol sırasında yaşadı. Bu golle Brentford karşısında 3-2 öne geçen Wolves, tur atlayan taraf oldu. O sıradaki duygularını paylaşan Bennett, şu ifadeleri kullandı:

Golümüzü kutlayamadığım için çok üzgündüm. Tarafsız kalmak zorundaydım. İçimden 'İki haftadan kısa bir süre sonra Hawthorns'a gidiyorum' diye bağırıyordum. Burada kutlama yapmayan tek Wolves taraftarının ben olduğumu düşündüm.  Bu hayatta bir kez olacak bir şey ve bir daha asla gerçekleşmeyecek. Umarım orijinal dördüncü hakem iyidir. Bunun gerçekleşmiş olması hâlâ gerçek gibi gelmiyor.