Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Son verilere göre yurtta hava durumu yarından itibaren değişecek. Yağışlı hava dalgasının Türkiye'nin büyük bölümünü sarması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yarından itibaren kendini göstermeye başlayacak olan kar yağışı ilereleyen günlerde Anadolu'nun diğer bölgelerine de yayılacak. 

Yağışların hafta sonundan itibaren İç Anadolu Bölgesi'nde kar şeklinde görülebileceği tahmin ediliyor, Ankara'da pazar günü yer yer kar yağışı görülebilir.

KIYILAR İÇİN SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzeydoğusu ile zamanla batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren İzmir, Muğla, Aydın, Antalya, Çanakkake il geneli ve Balıkesir'in batısının aralıklı sağanak ve gökğürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir'in batısı ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.