Zeytinburnu Seyit Nizam Mahallesi'ndeki bir tekstil mağazasına 15 Ocak günü saat 14.00 sıralarında gelen 3 kadın mağaza içine dağıldı 

Kadınlardan biri kasanın yanında duran ve içinde 3 bin dolar nakit para, 2 otomobil anahtarı ve bir ev anahtarının bulunduğu mağaza sahibine ait çantayı çalıp eteğinin içine sakladı.

Diğer iki kadın ise bu sırada reyonlardan gözüne kestirdikleri elbiseleri aynı yöntemle çaldı.

Durumu fark eden mağaza çalışanı, çantayı almak için müdahale etmek istediği sırada, kadınlardan biri soyunmaya başladı.

Çalışanın çaresiz kalması üzerine yardım etmek için gelen çevredeki esnaf da soyunan kadınlara müdahale edemedi. Bunun üzerine 3 kadın, çaldıkları çanta ile birlikte mağazadan çıkarak uzaklaştı.

Mağaza sahibi Selahattin Aydın, polise giderek şikayetçi oldu. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Kadınların mağazaya girip çıktığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.  

"KADINLAR SOYUNUNCA MÜDAHALE EDEMEMİŞ"

Mağaza sahibi Selahattin Aydın mağazada yaşananları şu sözlerle aktardı:

"Ben diğer dükkandaydım, elemanlar buradaydı. Daha sonra beni arayıp hırsızların geldiğini söyledi. Masanın arkasında çantam vardı.

Çantanın içerisinde 3 bin dolar ve arabaların anahtarları vardı. Mücadele etmişler ama kadınlar soyununca esnaf arkadaşlar da müdahale edememiş.

Bu sokaklarda her sene böyle olaylar oluyor. Zeytinburnu esnafı bu durumdan şikayetçi. Kimi suçlayacağımızı da bilmiyorum. Bayağı mağduruz"