Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, akaryakıt yüklü tankerin devrilmesi sonucu D-130 kara yolunda çift yönlü ulaşım sağlanamıyor. 

Kara yolunda Yalova yönünde ilerleyen H.T. yönetimindeki akaryakıt yüklü 16 BEK 750 plakalı tanker, Dörtyol mevkisinde kontrolden çıkarak karşı şeride geçti. 

Üst geçidin ayağını çarparak devrilen tankerin dorsesi, park halindeki 4 araca çarptı. 

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye, sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. 

Kazada yaralanan tanker sürücüsü hastaneye kaldırıldı. 

TEK AÇIK YOL SAHİL KISMI 

Öte yandan tankerin patlama ihtimaline karşı 1 kilometrelik alanda güvenlik önlemi alındı. Bölgedeki binalar da tedbir amaçlı boşaltıldı. 

Kaza nedeniyle kara yolunun İzmit ve Yalova istikametinde ulaşım sağlanamıyor. Bölgede trafik akışı, sahil kesimine yönlendiriliyor. 

Tankerin olay yerinden kaldırılması için çalışma başlatılırken, itfaiye ekipleri de tedbir amaçlı soğutma çalışması yürütüyor. 

Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

VALİLİK: TÜPRAŞ EKİPLERİ MÜDAHALE EDİYOR

Kocaeli Valiliği kazaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "Konunun uzmanlarından oluşan TÜPRAŞ teknik ekipleriyle birlikte itfaiye, AFAD, emniyet, Gölcük belediyesinden olmak üzere toplam 84 personel, 23 araç ile müdahale çalışmaları devam etmektedir. Olumsuz bir durum yaşanmamakla birlikte, çalışmaların tamamlanmasına müteakip trafik akışı tekrar sağlanacaktır" denildi.  

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da sızıntının denize ulaşmaması için tüm önlemlerin alındığını belirtti. 

YOL 11 SAAT SONRA AÇILDI

Kaza sonucu yola dökülen yakıt Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Kocaeli İtfaiyesi, İSU, İZAYDAŞ, Gölcük Belediyesi ile kara yollarının çalışmaları sonucu D-130 kara yolunun iki yönü de saat 15.50 itibarıyla 11 saat sonra trafiğe açıldı.

Ayrıca olası tehlikeye karşı çevredeki evlerde yaşayan vatandaşlar da alanın temizlenmesinin ardından evlerine döndü.