Devlet memuru olmak için sıra bekleyen milyonlarca gencin en büyük umutlarından biri kurumlar tarafından yayımlanan ilanlar oluyor.  Bu ilanlardan birini de Bingöl Üniversitesi yayımladı. Ancak üniversitenin büro personeli alımı için yayımladığı ilanda adaylarda aranan kriterlere 7 adet belgeye sahip olma şartı ve yaş sınırı koyulması adeta adayı tarif etti.

BELGELERLE ADAY TARİF EDİLMİŞ

Bingöl Üniversitesine alınacak destek personeli, koruma ve güvenlik ve büro personeli için aranan niteliklerin belirtildiği  4 ilandan büro personeli ilan şartları dikkat çekti. Üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanlığına bir tane kadın büro personel almak amacıyla açılan ilanda, başvuru şartlarına, 7 adet  belge istenirken yaş şartının da koyulması dikkat çekti.

İlan şartlarında, “Son başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını doldurmamış olmak, bilgisayar işletmenliği belgesine sahip olmak, temel robotik kodlama belgesine sahip olmak, nesnelerin internet belgesine sahip olmak, blok tabanlı robotik ve kodlama belgesine sahip olmak, Web tabanlı içerik yönetim sistemler belgesine sahip olmak, dijital becerilerin geliştirilmesi belgesine sahip olmak, belgelendirmek kaydıyla bilgisayar alanında deneyime sahip olmak” şartlarının konulduğu görüldü.

 

BÜRO PERSONELİNE ‘TURİZM MEZUNU’ ŞARTI

Bingöl Üniversitesinin yanı sıra Tunceli Munzur Üniversitesi de  6 Kasım’da yayınladığı 4-B sözleşmeli personel alım ilanında farklı birimlerde görevlendirilmek üzere 15 büro personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Üniversitenin Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı'nda büro personeli olarak görevlendirilecek adayda ‘Turizm Fakültesi Lisansı mezunu olmak’ şartı koyduğu görülmüştü.