Yaşlanma sürecini tersine çevirmek için yılda yaklaşık 63 milyon TL (1,6 milyon £) harcamasıyla ünlü olan teknoloji gurusu Bryan Johnson, yeni bir YouTube videosunda son taktiklerini anlattı.

“Saç Dökülmesini + Grileşmeyi Nasıl Geri Döndürdüm” başlıklı bir video yayınlayan Johnson, hayranlarına saçları için en iyi üç yöntemi paylaştı. 

Kırmızı ışık terapisi, topikal tedavi ve mikro iğneleme yöntemleri, yaşlanmayı yenmek isteyen gurunun çabalarının bir parçasını oluşturuyor.

Johnson'ın saçlarını gür tutmak için her sabah yaptığı ilk şey, "kan akışını artıran ve saç folikülü aktivitesini uyaran", pille çalışan kırmızı ışıklı terapi başlığını altı dakika boyunca takmak oluyor.

Milyarder, bu ilginç ritüeli tamamladıktan sonra kafein USP, çay ağacı yağı ve melatonin USP gibi uzun bir listeyi içeren özel bir topikal krem karışımını sürüyor.

Bunun ardından Johnson son adıma (mikro iğneleme) başlıyor ve minik iğneli bir ruloyla kafa derisini deliyor. 

515.000'den fazla görüntüleme alan videoda Johnson, "agresif" bir saç uzatma stratejisine ihtiyaç duyan kişilerin bunu bir kez yerine günde iki kez yapabileceğini söylüyor.

46 yaşındaki milyarder, "Saçınız üzerinde çalışmak için en iyi zaman, onu kaybetmeye başlamadan önceki zamandır" diye belirtti.

Teknoloji gurusu daha önce de, günde 111 hap almak ve 17 yaşındaki oğlunun kanını kendisine nakletmek gibi ölümsüzlük arayışlarıyla manşetlere çıkmıştı.