Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gölbaşı ilçesinde düzenlenen iftarlara katıldı.

Programda konuşan Yavaş, Cumhur İttifakı'nı eleştirdi. Yavaş şu ifadeleri kullandı;

*Bizim önümüzü kesmek için atmadıkları iftiralar kalmadı. Sosyal yardımları kesecekler, işçileri çıkaracaklar diye uydurdular. Neden? Mevcut durumda devam etmek istiyorlar. Kendileri icraatleriyle ortaya çıkamayıp ancak insanları karalayarak orada oturmak istiyorlar.

*İnsanları kutuplaştırarak orada oturmak istiyorlar. Ve 5 yıl geçti. Allah'a şükür bunların hiçbirisi olmadı. Ama Ankara'da çok şey değişti. İhaleler canlı yayınlanmaya başladı. Herkes kimin hangi şirketlerin ihaleye girdiğini gördü. 

"YAPILAN HİZMETİ İNSANLAR GÖRÜYOR"

Yakın zamanda Çubuk ilçesini ziyaret ettiğini ifade eden Yavaş, şunları söyledi;

*Allah'ın izniyle anketlerde yüzde 50'nin üzerinde çıkıyoruz Çubuk'ta. Bu sayede yapılan hizmeti insanlar görüyor. Ayrım yapılmadığını insanlar görüyor. Seçildikten sonra ilk meclis toplantısında söylemiştim; sayın belediye başkanları dedim. Ankara halkı beni seçti. İlçelerde de sizi seçti.

*Seçmenin iradesine saygı duyulması gerekir. Bundan sonra yan yana gelip Ankara için beraber çalışmamız, bütün hemşerilerimizin isteğini yerine getirmemiz gerektiğini söyledim.

*Örneğin Gölbaşı Belediye Başkanı bir gün telefon etmediği gibi daha benim odamı görmedi. Sadece o değil. Bir ikisi dışında hiçbiri benim odamı görmedi" dedi.

ALTINOK'A EMEKLİ ELEŞTİRİSİ

Rakibi AKP'li Turgut Altınok'a da göndermede bulunan Yavaş, şu ifadeleri kullandı;

*Projesi yok diyorlar bize. Ondan sonra da bizim işimizi projeye dahil ediyorlar. 'Ben başkent kart çıkaracağım. İçine para yükleyeceğim' diyor. 3 yıldır o var zaten. Nerede yaşıyorsunuz?

*Ankara'da başkent kart var. Ben devam ettireceğim. Daha fazla para vereceğim diyor, bol keseden atıyor.

*Emeklilere 5 bin verecekmiş. Bir milyon 100 bin emekli var Ankara'da. Ben de diyorum ki siz şu anda belediye başkanısınız. Emekliler 7 aydır mağdur. Yedi kuruş verdiniz mi bir tanesine?

*Biz düzenli şekilde iki yüz bin kişiye doğal gaz ve et yardımı yapıyoruz.