Galatasaray'da transfer operasyonlarının ana aktörü artık Okan Buruk... Erden Timur’un görevden ayrılmasıyla, Buruk transfer görüşmelerinde daha aktif görev almaya başladı.

Birden fazla dil konuşabilmenin de avantajıyla tecrübeli çalıştırıcı, listedeki futbolcuları ve menajerlerini arıyor, kulüple ilgili bilgiler veriyor. Görüntülü konuştuğu futbolculara Galatasaray’ın projesini ve hedeflerini anlatıyor. Timur geçen sezon özellikle yıldızların ikna sürecinde benzer bir rol oynamıştı.

DÖRT KIŞILIK ÖZEL KURUL

Sarı-kırmızılı kulübün transfer operasyonları ise dört isimden soruluyor. Okan Buruk’un da yer aldığı ekipte, yönetim kurulu muhasip üyesi İbrahim Hatipoğlu ve Futbol Direktörü Cenk Ergün dışında Sportif A.Ş Bağımsız Üyesi Maruf Güneş de bulunuyor. Bu dört isim ‘transfer kurulu’ olarak görev yapıyor.

OĞUZ PAZARLIKLARI TIKANDI

Öte yandan Galatasaray ile Alanyaspor arasında süren Oğuz Aydın pazarlıkları bonservis talebine takıldı. Kerem Aktürkoğlu’nun olası ayrılığı nedeniyle gündemde olan başarılı kanat oyuncusu için sarı-kırmızılıların önerdiği ile Akdeniz temsilcisinin istediği arasında ciddi bir fark var.

Alanya, Oğuz için 6 milyon Euro’dan aşağı inmiyor. Cimbom ise bu işi en fazla 3 milyon Euro’ya bitirmek istiyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da bu oyuncu için devrede olması Alanyaspor’u ‘tok satıcı’ taktiğini uygulamasına neden oluyor.

Hafta sonuna kadar yeni bir görüşme yapılacağı öğrenildi.