Türkiye, 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere hazırlanırken vatandaş hayat pahalılığı karşısında büyük bir geçim savaşı veriyor. Ucuzluk kuyrukları, yurttaşın en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadığını ortaya koyuyor.    

Son olarak Ankara Mamak'ta bir yurttaşın, yiyecek bulabilmek için çürük meyve ve sebzeleri çöp konteynerinden çıkardığı görüldü. Bu kare, halkın yaşadığı ekonomik zorlukları bir kez daha gözler önüne serdi. Söz konusu görüntü, seçim sürecindeki Türkiye’de insanların yaşadığı ekonomik zorlukların acı bir belgesi olarak hafızalara kazındı.

AKILLARA ERDOĞAN'IN SÖZLERİ GELDİ

Görüntüler, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllar önce bir televizyon kanalında yaptığı konuşmayı akıllara getirdi.

2002 seçimleri öncesinde Erdoğan "Benim Anadolu'daki vatandaşım çöpten rızık topluyorsa evine götürüyorsa, pazarlardan atık topluyorsa, meydanlar 'açız açız' diye bağırıyorsa, ev kirasını elektriği suyu ödeyemiyorsa ve artık 'yandım Allah' diyorsa vatandaşım, yüzde 25'i açlık yüzde 50'si yoksulluk sınırının altındaysa bu hale Türkiye'yi kim getirdi? Bu hükümet getirmedi mi?" demişti.