YILIN en önemli kavuşumunu 21 Nisan’da deneyimleyeceğiz. Kavuşumun etkileri takip eden birkaç aya yansıyacak. Bölgemiz için çizdirilmiş astroloji haritasında bu kavuşumun izdüşümleri halkın alım gücünü zorlayacak, yüksek enflasyona bağlı olarak bazı şeylerin fiyatlarının yükseleceği bir zaman dilimine işaret ediyor. Kavuşum toprak elementinden Boğa burcunda olduğu için akla öncelikli olarak toprak ve tahıl ürünleri, gıda fiyatları geliyor hiç kuşkusuz. Boğa burcundaki Jüpiter’i şişkin bir balona benzetsek, Uranüs’ün patlayıcı niteliğiyle bir araya getirsek, şişkin gayrimenkul balonunun patlamak üzere olduğunu düşünebiliriz. Tarihsel sürece baktığımızda Jüpiter-Uranüs kavuşumu ekonomiyle ilgili önemli sarsıntı ve krizlerle alakalı gözüküyor. Tabloda Jüpiter ve Uranüs’ün 14 yılda bir farklı burçlardaki kavuşum tarihleri belirtilmiş, bu kavuşuma yakın zamanlarda patlak veren ekonomik krizler, depresyon ve buhran ile olan ilişkisi gösterilmiştir.

ARAP BAHARININ BENZERİ Mİ GELİYOR?

Dünya genelinde büyük kolektif patlamalar, grevler, protestolarla, reformist girişimlerle, öz-gürlük ilanlarıyla çakışan bu kavuşumun en son gerçekleştiği 2010 yılında Arap Baharını deneyimlemiştik.

İKLİM KRİZİ

Jüpiter-Uranüs döngüleri büyük fırtınalar, büyük kasırgalar ve iklim felaketleriyle ilişkilidir. Bu türde olayların tarım ziraat ve toprak ürünlerine, hasada zarar vermesi halinde hem kıtlığı hem de fiyat artı-şı kaçınılmaz hale gelebilir.

SİBER SALDIRILARA DİKKAT!

Jüpiter-Uranüs kavuşumunun kesinleşeceği 21 Nisan civarındaki günler, bu ikili ile dizilimde gerçekleşecek Boğa yeniayı (8 Mayıs 2024) civarındaki günler siber saldırılar ve hackerlar açısından dikkat edilmesi gereken zamanlar olarak görülebilir.

MÜTTEFİKLER VE MECLİS

Jüpiter-Uranüs kavuşumu Türkiye astroloji haritasının müttefik ülkelerle ilişkiler ve Meclis’i temsil eden hanesine iz düşüyor ve bu konularda beklenmedik gelişmelere dikkat çekiyor. Bir zamanlar dost olduğumuz ülkeler düşman ya da düşman olduğumuz ülkeler dost hale dönüşebilir. Meclis’te de önemli değişiklikler bekleyebiliriz. Şaşıracağımız görev değişiklikleri, görevden almalar, atamalar dikkat çekebilir.

GÜNEŞMERKEZLİ GEZEGEN GEOMETRİSİ

Güneş aktivitelerinin sakin olduğu günlerdeyiz. Ama 16 Nisan itibariyle güneş aktivitesi artışı görebiliriz. 20 Nisan-23 Nisan arasındaki tarihlerde sismik aktivite ve volkan aktivitesi artışı, bunun yanı sıra insanlar arası aktivitede de agresyonda yükseliş görebiliriz.

BÜYÜME VE GELİŞME FIRSATLARI

Jüpiter-Uranüs döngüleri insan düşüncesinde sıçramaya ve beklenmedik devrimsel değişimlere de sebep olmuştur. Bilimsel konular, elektrik ve elektronik, genetik, biyoteknoloji, mekanizasyon, havacılık, uzay teknolojisi, nükleer enerjide reform ve yeni keşifler bu döngülerle çakışmaktadır. İnsanların görüşlerini genişleten olayların, yayınların, sanatsal alanda gelişmelerin de Jüpiter-Uranüs döngüsüyle bağlantılı olduğunu görmekteyiz.

NÜKLEER RİSKLER

Jüpiter-Uranüs kavuşumu nükleer enerjiyle alakalıdır. Nükleer silahların kullanımı konusunu gündeme getirir. Nisan ve mayıs ayları nükleer silah kullanımına yönelik riskin veya tehdidin arttığı aylar olabilir.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününe aktif ve dinamik bir başlangıç yapıyoruz. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde sağlık, iletişim konularında dikkatli olmamızda fayda var. Sözlerimizi seçerek konuşmamız ve yazmamız gereken bir gündeyiz. Dikkatsiz olursak kendimizi uzlaşmazlıkların içinde bulabiliriz.

Salı günü genelinde öz-güvenimizin sınırlarını iyi çizmemiz gerekecek. Fazla buyurgan ve üstünlük ortaya koyma eğiliminde olursak, ego ve güç çekişmelerine davetiye çıkartabiliriz. Günün ikinci yarısında bu zorlu enerji atmos-feri uzaklaşmaya, yerini daha ılımlı bir ortama bırakmaya başlıyor.

Çarşamba gününün ilk yarısı ilişkiler, kişisel bakım, alışverişler, sanatsal aktiviteler, dekorasyon gibi işler açısından verimli bir zaman-da olacağız. Bugün kiminle birlikte olduğunuzu, kimlerle karşılaştığınıza dikkat edin! Geleceğinizde önem taşıyan kişiler olabilirler! Akşam saatleri önemli konuşma ve yazışmalar için kullanılabilir.

Perşembe günü genelin-de olumlu, destekleyici enerji akışı devrede olacak. Kendimizi ifade etmek istediğimiz konularda girişimler, önemli görüşmeler, talep ve başvuru-lar için kullanabiliriz. Akşam saatlerinde ise detaylara odaklanmamız, planlı hareket etmemiz gerekecek.

Cuma sabah saatlerini önemli konuşma ve yazışmalarımız için kullanabiliriz. Saat 16.59’da Güneş, Boğa burcuna geçiyor. Böylelikle bir müddet-tir fazla hareketli olduğumuz bazı şeyleri daha stabil hale getirme şansımız artıyor olacak. Finansal ve hukuksal konular-da atılacak temkinli adımlar için bugünü kullanabiliriz.

 Cumartesi günü genelinde orijinal, yenilikçi bazı iş ve girişimler yapabiliriz. Öğle saatleri pek çok iş ve girişim açısından uygun gözüküyor. Ama öğle sonrasında uzlaşma zemini yakalamamız zor olabilir. Aceleci iş ve girişimlerden, davranışlardan uzak duralım. Tartışmaların yanı sıra, sakarlıklara ve kazalara da açık olabiliriz.

Pazar sabah saatleri başkaları üzerinde etki yaratmak istediğimiz konuşmalar açısında uygun gözüküyor. Öğle saatleri ve sonrasında ise estetik ve kişisel bakım, önem verdiğimiz kişilerle iletişime geçmek açısından uygun bir zamanda olmayacağız. Yönetici, lider konumundaki kişiler arasında meydan okumalar iyice sivrileşebilir.