Muğla'nın Bodrum ilçesi şehir merkezindeki Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii İmamı Şeref Aran, yol ortasında tartışma yaşadığı bir şahıs tarafından darp edildi. Şahıstan şikayetçi olduğunu söyleyen Aran darp raporu aldı.
 
Bodrum şehir merkezindeki  Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde meydana gelen olayda Elektrikli bisikletini tamirciden alıp telefonla mesaj yazarak giden imam Şeref Aran’a bir şahıs ‘önüne baksana, kızımı eziyordun’ diyerek seslendi.
 
Çıkan tartışmada şahıs tarafından darp edilen Aran, 112 Acil Sağlık ambulansı ile hastaneye kaldırıldı.

28 YILLIK İMAMIM BÖYLE BİR OLAY  YAŞAMADIM

Aran yaşadığı şu sözlerle anlattı;

“28 yıllık imamım, Hayatımda kimse ile kavga etmedim, etmem, kötü söz söylemedim söylemem, bizler din insanı olarak topluma örnek olmalıyız. Elektrikli bisikletim tamire vermiştim. Bugün tamirciden aldım. Camiye giderken de mesaj yazıyordum. Önüme gelen kişi, ‘telefonla oynama, neredeyse çocuğun üzerine çıkıyordun’ dedi. Ben de ‘araçta değilim, kenardan geçebilir’ dedim. O da bana ‘bekle 2 dakika senin ifadeni alacağım. Benim kızımdan özür dileyeceksin’ dedi. Ben de ‘senin kızına küfür etmedim, herhangi bir şeyde bulunmadım’ dedim. O da ‘özür dileyeceksin la bilmem ne çocuğu’ dedi” diye konuştu,

EMNİYET KİMMİŞ LAN, KRALI GELSİN DEDİ

Arkasından motosikletini aldı, ters yönden gelip benim elektrikli bisikletime motosikletle çarptı. Ben sendeledim yere düştüm. Bana bam güm vurmaya başladı. Ben de kalktım, hemen plakasını aldım. Bana ‘plakaya bakma, burada MOBESE var. Kralı gelsin, Emniyet kimmiş lan?’ dedi. Şahsın kızı 3-4 yaşlarındaydı. Benim de kızına karşı herhangi bir çarpmam olmadı.”

Olayın hemen ardından şahsın bulunması ve şikayetçi olmak sonra karakola gittiğini fakat kendisi ile ilgilenilmediğini iddia eden Şeref Aran, “Ben de 112’yi aradım ve ambulans istediğimi söyledim. Ambulans ile hastaneye Gittim bir haftalık darp raporu aldım , Burnumdan yarın operasyona gireceğim.” dedi.

Polis saldırgan E.K: yi bugün gözaltına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. E.K. nın ifadesinin alınmasından sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

BODRUMLU İMAMLAR SALDIRIYI KINADI

Bodrumlu imamlar yaptıkları ortak açıklamada “Şeref hocamız yalnız değildir. Ne yazık ki insanlıktan nasibini alamamış bir karaktersiz tarafından menfur saldırıya uğramıştır. Kimliği belirlenen şahsın adli makamlarca bir an evvel hak ettiği cezayı almasını niyaz ediyor, değerli hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.