Olay, dün akşam saatlerinde Konyaaltı İlçesi'ne bağlı Sarısu Mahallesi 167 Sokak üzerinde meydana geldi. Çiftçilikle uğraşan 07 AEM 023 plakalı kamyonetin sahibi Ali Nart (47), eşi ve çocuklarıyla yol üzerinde bulunan serasındaki domatesleri kamyonetine yüklemek için geldi. 

Kamyonetini oğlu Yaşar Can Nart'a (23) veren baba, serasına girdi. Bu sırada kimliği belirsiz bir kişi yol kenarında kamyoneti ile duran Yaşar Can'ın arkasına otomobiliyle durdu. 

5 EL ATEŞ ETTİ

Selektör yapan kişi, Yaşar Can ile 'yol verme' konusunda sözlü tartışma yaşadıktan sonra ayrıldı. Yarım saat sonra tekrar dönüp gelen sürücü, kamyonete doğru tabancayla 5 el ateş eti. Mermilerden 3'ü, aracın camına, kabinine ve kasasına isabet etti. 

Ailenin olay anında serada olması, olası bir faciayı da önlerken kamyonette maddi hasar meydana geldi. Ailenin 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramasıyla olay yerine polis ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Polis, otomobiliyle olay yerinden ateş edip kaçan şüpheli kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

"YANINDA ÇOCUĞU VARDI"

Yaşar Can Nart, "Arabam park halindeydi, hareket etmiyordum. Bana 4- 5 kez selektör yaptı. Ben de bana hareket etmem için yapıyor sandım. Ben de gitsin diye ona 2 kere selektör yaptım. Sonra adam yanıma durdu, tartıştık. 'Belanı bizden bulma' dedik. Adam bindi gitti, yanında çocuğu vardı. Yarım saat sonra tekrar geldi. Silah sıktı. Sonra gitti" dedi.