Ankara çevre yolunda kimliği belirsiz kişi, Selim Ö. yönetimindeki 34 FTG 862 plakalı TIR'ı yardım isteme bahanesiyle durdurdu. Selim Ö., aracına aldığı kişinin bir süre sonra saldırısına uğradı.

Şüpheli, Selim Ö.'yü bıçakla tehdit edip, darbederek araçtan attıktan sonra TIR'ı gasbederek kaçtı. Selim Ö., polise başvururken, şüphelinin aynı şekilde yardım talebiyle yola atlayıp, başka bir aracı durdurmaya çalışırken cep telefonu kamerasıyla görüntülendiği ortaya çıktı. 

YAKALANDI

Ankara çevre yolunda, TIR şoförü Selim Ö.'yü bıçakla tehdit edip aracı gasbeden şüpheli O.O., Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü Garp Büro Amirliği ekiplerince, Çankaya ilçesinde araç ile birlikte yakalandı. 

TIR, SÜRÜCÜSÜNE TESLİM EDİLDİ

Saldırganın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği aktarılırken, çalınan TIR ise sürücü Selim Örencik'e teslim edildi.

Gözyaşlarına hakim olamayan Örencik, kısa süre içerisinde TIR'ını bulan polis ekiplerine teşekkür etti. Yaşadıklarını anlatan Selim Örencik, "Yolun ortasında bir kişi gördüm. Arabaların önüne atlayıp durdurmaya çalışıyordu. O sırada benim aracımın önüne atladı. Açık pencereden girmeye çalıştı. Pencereyi kapatmaya çalıştım. İlk başta içeriye giremedi. Ardından süratlenmeye başladım. Kendisini içeriye atıp, arka tarafa geçti. Araçtaki kalemlerden birini alıp boğazıma saplayama başladı. Kalem kırıldı. Biz de o sırada boğuşmaya başladık. O sırada direksiyon kontrolünü kaybettim. Bir süre ilerledikten sonra saldırgan kapıyı açtı. Beni aşağıya attı. Yoldan geçenlerden yardım istedim. Bir kişi beni karakola götürdü, ifademi verdim. Aracım da bulundu ve teslim aldım. Saldırganın üzerinde falçata varmış. İyi ki onunla saldırmadı" dedi.