Yunanistan’a ait Ege’deki adalara gelen ve kaybolarak endişe yaratan turistler gündemden düşmüyor... Muğla’nın Datça ilçesi karşısındaki Sömbeki Adası’nda kaybolduktan 4 gün sonra cansız bedeni bulunan BBC’nin sunucusu 67 yaşındaki Michael Mosley’den sonra 2 gün önce Sakız Adası’nda (Sisam) Hollandalı turist kaybolmuştu.

Hollandalı turist için arama kurtarma çalışmaları başlatılırken bu kez de Bodrum açıklarındaki Amargos Adası’na tatile gelen ABD’li emekli polis memurunun kaybolduğu belirtildi.

Kaybolan kişinin 50 yaşındaki Eric Kalibet olouğu açıklandı. Ada ve etrafında karadan havadan ve denizden arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtilirken Eric Kalibet’in bulunması izin fotoğrafları ve  videosu  dağıtıldı.

Dün sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan ABD’li turistin kaldığı otele geri dönmemesi üzerine  belediye, polis ve sivil kurtarma ekiplere turistin bulunması için çalışmalara başladı.

Amorgos'un turizmden sorumlu belediye başkan yardımcısı Popi Despotidis "ABD vatandaşının yürüyüş yaptığı rotada karadan havadan İHA (insansız hava aracı) ile ve denizden arama çalışmalarımız sürüyor" dedi.

ABD’li turistin kaybolmadan bir saat önce tatile geldiği kız kardeşine bulunduğu yerden fotoğraf gönderdiği belirtildi.