Evli ve 2 çocuk babası iş insanı Yasin Cinkaya, geçen 13 Aralık'ta saat 12.00 sıralarında Aydın'ın Didim ilçesindeki marinadan 'FBR' isimli teknesi ile denize açıldı. Bir süre sonra Cinkaya'dan haber alamayan ailesi, durumu Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bildirdi.

Akbük açıklarında yapılan arama sonucunda Cinkaya'nın teknesi, otomatik pilotta motoru çalışır halde denizde daireler çizerken bulundu, ancak kendisine ulaşılamadı. Cinkaya'nın cep telefonu ile özel eşyaları da teknede bulundu. Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlilerince tekne marinaya çekildi, inceleme yapıldı.

5 GÜN SONRA SAMOS ADASI SAHİLİNDE ERKEK CESEDİ BULUNDU

Cinkaya için hem denizden hem havadan hem de karadan arama çalışmaları başlatıldı; ancak herhangi bir ize rastlanmadı. Bölgede karadan ve havadan arama çalışmaları sürerken, 17 Aralık günü Yunanistan'ın Samos Adası Mavrikos Mykalis sahilinde bir erkek cesedi bulundu. Bulunan ceset Samos Adası'nda hastanenin morguna kaldırıldı.

Bugün alınan bilgiye göre, Cinkaya'nın kardeşi Yavuz Cinkaya'nın Samos Adası'na gittiği, hastanede morgdaki cesedin ağabeyi Yasin Cinkaya'ya ait olduğunu teşhis ettiği öğrenildi. Yunanistan'ın Samos Adası'nda yapılacak işlemlerin ardından Yasin Cinkaya'nın cenazesinin Denizli'ye getirilip, toprağa verileceği belirtildi.