A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu’nda 18 Haziran Salı günü Gürcistan ile karşı karşıya gelecek. Hazırlıklarını sürdüren ay-yıldızlı ekipte, tecrübeli oyuncu Yusuf Yazıcı antrenman öncesi basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Gruptaki ilk maçların önemine değinen Yusuf Yazıcı, "Şampiyona maçlarında ilk maçlar çok önemlidir, nasıl başlarsan öyle devam eder derler ya onun için ilk maç çok önemli. Hem bizim motivasyonumuz için hem de gruptan başarıyla çıkmak için çok önemli bir maç olduğunu düşünüyorum. İyi çalışıyoruz umarım karşılığını alırız" ifadelerini kullandı.

"ÖNEMLİ OYUNCULARIMIZI KAYBETTİK"

Bazı kilit oyuncuların sakatlıklar nedeniyle turnuvada yer alamayacağını belirten Yusuf Yazıcı, “Sakatlıklar çok üzücü, çok önemli oyuncularımızı kaybettik. Baktığınız zaman kağıt üzerinde çok değerli oyuncularımızdı. Ancak maalesef futbolun içinde olan şeyler. Elimizdeki futbolcularla sahaya çıkmayı ve en iyisini yapmayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"TÜRK TARAFTARLARIN OLMASI MOTİVE EDİYOR"

Turnuvanın Almanya’da düzenlenmesinin avantajlarından bahseden Yusuf Yazıcı, “Tabi ki de evimizde gibi hissediyoruz. Sağ olsunlar, milletimiz her zaman bizim yanımızda oluyor, her zaman bizimle beraberler. Tabi ki Almanya'da birçok Türk'ün olması bizi daha da motive ediyor. Dün antrenmanımızı açık bir şekilde yaptık. Onların heyecanı bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Daha önce verdiği bir röportajda milli takımın EURO 2008’deki başarısını aşmaları gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Evet iddialı bir oyuncuyum, kendime güvenim her zaman yüksektir. Tabii ki de büyük hedef koymamız lazım ki motivasyonumuz daha yüksek olsun” sözleriyle konuşmasını noktaladı.