Almanya'da tropikal böcek toplayıcısı ve yetiştiricisi olan Adrian Kozakiewicz, beyaz bir keseyi yırtarak açtığı, parmaklarını saran minik örümcekleri serbest bıraktığı ve örümceklerin elinin her yerinde gezindiği ve kimisinin de aşağı doğru düştüğü görüntüleri paylaştı.

YouTube'da paylaşılan video, 255.000'den fazla izlendi ve hayranlıktan dehşete kadar her duygunun ifade edildiği yüzlerce yorum yapıldı.

Örümcek sürüsü her ne kadar korkutucu görünse de aslında nispeten zararsızdır, özellikle de yavruyken. Ancak Kozakiewicz’in videosuna yorum yapan insanların çoğu bu görüntülerden rahatsızlıklarını oldukça net bir şekilde belirttiler.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Aklını kaybetmişsin. Anında kaşınmaya başladım ve midem bulandı. Evinizde tüm o büyücülerin, yani şeytanın evcil hayvanlarının bulunduğunu bile bile komşunuz bile olamıyorum! Sen cesur bir ruhsun… Çılgın… ama cesur…” yorumunu yaparken bir başkası, “Yeni korkunun kilidi açıldı” diye yazdı. Üçüncü bir kişi de, "Gerçek bir araknofobik olarak, senin sayende gerçekten kalp krizi geçirdiğimi söyleyebilirim" yorumunu yaptı.

Ancak örümcek videosundan hoşlanan sosyal medya kullanıcıları da mevcuttu ve bunlar da “Güzel örümcekler" ve “Avcı örümceğimi almak için sabırsızlanıyorum” yorumunu yaptı.

Örümcek yavruları bir ila üç yıl daha yetişkin boyutuna ulaşamayacak. Büyüdüklerinde ise eklembacaklıların vücut uzunluğu 2,2 ila 2,8 cm ve bacak açıklığı ise 7 ila 12 cm olacak.

Avcı örümcekleri insanları sık sık ısırmazlar ve eğer ısırırlarsa bu acı vericidir ancak ölümcül değildir. Bunun yerine, bu videodaki gibi, tehlikeyle karşılaştıklarında kaçma eğiliminde olurlar.