Hakkındaki tartışmalar devam etmesine rağmen kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği Ozempic, kullanıcılarının iştahlarını bastırmasına ve hızla kilo vermelerine olanak sağlıyor.

İlaç o kadar popüler bir hale geldi ki, ünlü bir ismin aniden çok daha zayıf göründüğünde, Ozempic kullandığının varsayılmasında şaşılacak bir şey olmuyor.

Hollywood oyuncusu Melissa McCarthy, Instagram sayfasına son yıllardaki en ince görünen fotoğrafını yüklediğinde, takipçilerinin çoğu kendisinin ilacı kullanıp kullanmadığını merak etti. 

53 yaşındaki McCarthy, kilolarıyla mücadelesinden bahsetti ve ünlü tasarımcıların kendisini kırmızı halı etkinliklerinde giydirmeyi reddettiğini açıkladı.

McCarthy’nin söz konusu ilacı kullanarak zayıfladığı iddia ediliyor, peki başka hangi ünlülerin Ozempic kullandığını ve ne kadar zayıfladıklarını biliyor musunuz?

REBEL WİLSON

Avustralyalı aktris, hedef ağırlığı olan 75 kg’ya ulaşmak için dört yılda 36 kilo kaybetti. 2020'yi "sağlık yılı" olarak nitelendirerek fazlalıkların çoğunu attı ve hayatında sağlıklı beslenme ve egzersize yer açtı.

Ancak anı kitabı “Rebel Rising”in tanıtımını yaparken Ozempic'i kullandığını itiraf etti. 44 yaşındaki yıldız, kilo verdikten sonra yeni vücudunu korumasına yardımcı olmak için ilacı kısa bir süre kullandığını söylüyor.

AMY SCHUMER

Komedyen Schumer, Haziran 2023'te yapılan bir röportajda bir yıl önce bu ilacı aldığını itiraf etmiş ancak yan etkiler nedeniyle kullanmayı bırakmıştı.

İstenmeyen vücut yağlarını ortadan kaldıran kozmetik bir prosedür olan liposuction yaptırdığını da kabul eden Schumer, Ozempic'in yaygın olarak kullanıldığının Hollywood'da bir sır olduğunu ve birçok yıldızın nasıl zayıfladıkları konusunda yalan söylediğini belirtti.

OPRAH WİNFREY

70 yaşındaki talk show sunucusu yakın zamanda kilosu hakkında dalga geçmenin Amerika'da ulusal bir eğlence haline geldiğini söyledi.

30 kilo vermesiyle ve sonrasında hızla geri almasıyla sonuçlanan, yalnızca sıvı içeren bir diyet de dahil olmak üzere moda diyetleri denediğini itiraf etti. Aralık ayında Winfrey, söz konusu kilo verme ilacı kullandığını itiraf etti ve içinin rahat olduğunu söyledi.

ELON MUSK

Kasım 2022'de milyarder, 182 milyon takipçisine 13 kg kaybettiğiyle övünmek için X’i kullandı. Bu kadar fit ve sağlıklı görünmesinin sırrının ne olduğu sorulduğunda, Musk, “Aralıklı oruç + Ozempic + yakınımda lezzetli yemek yok.” cevabını verdi.

SHARON OSBOURNE

Osbourne, kilo verme mücadelesi konusunda oldukça dürüst. 71 yaşındaki ünlü isim, zayıflamasının Ozempic'e bağlı olduğunu itiraf etti.

Mail'e yaptığı açıklamada, “Geçen aralık ayında kendime Ozempic enjekte edilmesi için başvurdum... 19 kg kaybettim. Aslında 4 kilo almam gerekiyor ama ne kadar yersem yiyeyim aynı kiloda kalıyorum.” dedi.

ROBBIE WILLIAMS

Williams, gençliğinden beri kilolarıyla mücadele ediyor.

50 yaşındaki şarkıcı, Netflix dizisinin tanıtımını yaparken şu anki fiziğinin "Ozempic gibi bir şey" alması nedeniyle olduğunu söyledi. Kendisinin “tip 2 kendinden nefret etme” sorunu yaşadığını söylerken enjeksiyonları “bir mucize” olarak nitelendirdiğini söyledi.


Not: Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.