Olay, saat 12.30 sıralarında Adana Büyükşehir Belediyesi'nde meydana geldi.

Kimliği açıklanmayan bir belediye personeli tabancayla girdiği binada Özel Kalem Müdürü Samet Güdük'e makamında ateş açtı.

Güdük, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Vücuduna üç kurşun isabet eden ve yoğun kan kaybı yaşayan Samet Güdük, belediye yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Saldırgan belediye çalışanı. Yardım maksadıyla işe aldığımız personelden biri. Yalvar yakar işe aldığımız biriydi. Niye böyle bir şey yaptı, anlamadık. Belediye personeli olduğu için arkadaşlar üstünü aramamışlar. Samet Güdük ameliyata alındı, durumu ağır" dedi.

Şüpheli silahlı saldırıda kullandığı tabancayla birlikte yakalandı.

Saldırganın belediyeye ait ekmek fabrikasında çalışan M. G. olduğu öğrenildi.

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelerde kulllanıldı:

"Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır. Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M. G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır."

 

BÜYÜKŞEHİR'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

*Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük’e silahlı saldırı gerçekleştiren şahıs, Adana Büyükşehir Belediyesi personeli olup, yoksulluğunu anlattığı, geçinmek için çalışmak zorunda olduğunu ilettiği, ailevi sıkıntılarını paylaştığı Başkan Zeydan Karalar tarafından işe alınan bir kişi. 

*Saldırıya uğrayan Özel Kalem Müdür Vekilimiz Samet Güdük’e, milyonlarca liralık borç verecek mali gücünün bulunması mümkün görünmediği gibi, Samet Güdük’ün de insanlarla sorunlu şekilde mali iletişime geçecek bir kişilikte olmadığını, ilişkileri iyi, kişisel husumeti bulunmayan, temiz kalpli bir insan olduğunu, onu tanıyan herkes bilir.

*Olayın, saldırganın ifadesinde iddia ettiği gibi para meselesi nedeniyle gerçekleştirilmiş olma ihtimali, sadece bir olasılık olarak ortada dururken, saldırganın ifadesinin, bazı iletişim kanallarında tek gerçek gibi yer alması son derece üzücü.

*Güvenlik güçlerimizin tahkikatı sonucu gerçekler ortaya çıkacaktır.

"BENİ DOLANDIRDI, VURDUM"

M.G., ilk ifadesinde, "Beni dolandırdı, bundan dolayı vurdum" dedi. Öte yandan M.G.'nin daha önce tabanca ile havaya ateş ettiği anlar ortaya çıktı. M.G.'nin bu görüntüleri, sosyal medya hesabından paylaştığı görüldü.