İstanbul Zeytinburnu'nda tekstilci iş kadınına ait 5 milyon liranın gasbedilmesiyle ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 4'nün mağdur iş insanın çalışanları olduğu belirlendi. 

SİLAH GÖSTERİP ÇALDILAR

Zeytinburnu Yunus Emre Caddesi'nde üzerinde 24 Ocak'ta meydana gelen olayda, iş kadını G.G., borcunu ödemek için yanında çalışan Fatih Ç. ve Kemal A.'yı bankaya göndererek 5 milyon lira çekmesini istedi. Fatih Ç. ve Kemal A. bankadan parayı çektikten sonra iş kadınına götürmesi için dışarda bekleyen diğer çalışanlar Murat T. ve Murat S.'ye teslim etti. Bu sırada ikilinin içinde bulunduğu otomobile yaklaşan iki kişi silah tehdidi ile para dolu poşetleri gasbederek olay yerinden kaçtı.

YAŞANANLAR KAMERADA

Yapılan çalışmalarda gasp anının güvenlik kameralarına yansıdığı belirlendi. Görüntülerde bir otomobille olay yerine gelen iki şüphelinin, yaya olarak koşarak parayla hareket etmek üzere olan otomobilin yanına yaklaştıkları ve gaspı gerçekleştirdikleri görüldü. Şüphelilerin para dolu poşetleri alarak geldikleri otomobile doğru koştukları anlarda güvenlik kamera görüntülerine yansıdı. Bu sırada bir kişinin şüphelilerden birini çelme takarak düşürmeye çalıştığı ancak başarılı olmadığı anlaşıldı. 

ÇELİŞKİLİ İFADELER ELE VERDİ

Gasp Büro Amirliği ekipleri önce mağdur olarak ifadelerine başvurduğu Fatih Ç., Kemal A. Murat S. ve Murat T.'yi çelişkili ifadeleri üzerine şüpheli olarak gözaltına aldı. İfadelerinde olayın planlayıcısı olarak birbirlerini suçladıkları öğrenilen şüphelilerin sorgularının ardından Beyazıt P. (23) ve Turgay A.(21) adlı kişilerde gözaltına alındı.

Şüphelilerle birlikte bir ruhsatsız tabanca, 48 mermi ve kar maskeleri ele geçirildiği öğrenildi. Gasp Büro Amirliğinde işlemleri yapılan şüphelilerden Fatih Ç.'nin daha önceden 5, Kemal A.'nın 5 , Beyazıt P.'nin 17 suç kaydı olduğu öğrenildi. Beyazıt P.'nin ayrıca farklı dosyalardan 15 aranma kaydı bulunduğu belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.