Bahadır üç net kurtarış yapmasa ilk yarı sonuç 5-1 olabilirdi. Ankaragücü karşısında istekli başlayan Fenerbahçe golü bulacağım derken penaltı kazandı konuk ekip. Tolga, Ankaragücü’nü 1-0 öne geçirmişti. Penaltının oluşumunda Livakovic zamanlama hatası yaptı. Moral olarak bu sezon kesinlikle geriye gitmeyen Fenerbahçe karşısında Ankaragücü’nün direnmesi çok zor bir ihtimaldi. Cengiz’in tehlikeli ortasında top yere vurunca çok zor yere gitti. Bahadır’ın topu çıkarması imkansızdı. Bunaltan baskıyı oyuna yaymak kolay değildir. Bu tarzı gerçekleştiren Fenerbahçe için ikinci gol zaten gelecekti. Yine Cengiz Ünder attı. Alex döneminde sıkışan oyunda kendisi, maçı alan pası, ortayı veya şutu atıyordu. Buradan Szymanski’ye geçelim.

Muhteşem başladığı sezonda acaba Alex gibi bir hikaye yazar mı diye merak etmiştim. Şu an için imkansız gözüküyor. Rakibine çoğu zaman alan ve fırsat vermeyen Fenerbahçe’nin orta saha organizasyonu, Fred’in eksikliğini hissediyor yalnız. Mert ve Ferdi çok iyi durumdalar. Oyunlarındaki dinamizm rakiplerine tam bir korku filmi izlettiriyor. Dzeko bazı net pozisyonlarda şaşırtıyor ama en büyük özelliği hep devrede olması. Hiç morali bozulmuyor. İsmail’in mücadelesine hayranım yalnız kritik bölgelerde topları daha iyi kullanmalı.

Kilit pas atma konusunda çok iyi değildi. Tadic kuşkusuz hücum bölgesinin beyni. Tam bir şifre çözücü. Krunic temaslı oyunda vazgeçilmez bir oyuncu ama hücum katkısı dün iyi değildi. Son 15 dakika tempo sona erdi, oyun durağan hale geldi ev sahibinde. Bu durum Ankaragücü’ne umut verdi.

Şampiyonluk stresi bilinç altına yerleşince maçların son dakikaları sıkıntılı geçer. Önemli olan golleri hemen bulup maçları erken kopartmak. Dün akşam böyle olmadı.