Reklamsız Sözcü

ABD, Rakka’yı vurdu

ABD önderliğindeki koalisyon güçleri IŞİD'e hava saldırı düzenledi.

android-time 08:06 5 Temmuz 2015
ABD, Rakka’yı vurdu
ABD önderliğindeki koalisyon güçleri IŞİD'e hava saldırı düzenledi.

ABD liderliğindeki koalisyon güçleri, Suriye’de IŞİD’in  kontrolünde bulunan Rakka kentinde çok sayıda hava saldırısı gerçekleştirdi.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü’nden yapılan açıklamada, ABD’nin öncülüğündeki koalisyon güçlerinin 4 Temmuz’da Suriye’de IŞİD’in kontrolündeki Rakka’da yaptığı hava saldırılarında, başarılı şekilde örgütün hareket alanının daraltıldığı kaydedildi.

Örgütün kontrolündeki binaların ve Suriye içindeki transit yolunun imha edildiği bilgisi verilen açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde “sahadaki kuvvetlerin eylemleriyle birleşen” hava saldırılarının da IŞİD’e yönelik baskıyı artırdığına vurgu yapıldı.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü Sözcüsü Thomas Gilleran, örgütün “sözde başkentinde” ulaşım ve iletişim güzergahlarına yönelik saldırıların büyük bir kararlılıkla yerine getirildiğini belirterek, “Bu hava saldırıları bugüne dek Suriye’de planlanmış en büyük hava saldırılarıydı. Saldırılar, IŞİD’in Rakka’dan hareket etme yeteneğini zayıflatan etkiye sahip olacak” ifadesini kullandı.

Kilis'te 8 IŞİD üyesi yakalandı

Kilis'te 8 IŞİD üyesi yakalandı

Son güncelleme: android-time 12:1305.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more