Reklamsız Sözcü

Ankara’daki iş merkezinde büyük yangın

Ankara’da, içinde 250 dükkanın bulunduğu Osmanlı Pazarı'ndan yangın çıktı. Maddi kayıp çok büyük.

android-time 06:26 20 Aralık 2015
Ankara’daki iş merkezinde büyük yangın
Ankara’da, içinde 250 dükkanın bulunduğu Osmanlı Pazarı'ndan yangın çıktı. Maddi kayıp çok büyük.

Yangın, sabaha karşı saat 04.00 sıralarında, Keçiören Gazino durağı Osmanlı Pazarı'nda meydana geldi. Henüz çıkış kaynağı bilinmeyen alevler, kısa sürede bütün dükkanlara yayıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.  Bölgeye gelen polis ekipleri çevre güvenliğini aldı. Dükkanların iç içe olması ve birçok plastik malzemenin de bulunmasından dolayı da yangın çok hızlı bir şekilde pazarı kontrolü altına aldı. İtfaiye ekiplerinin yetersiz kalması üzerine diğer ilçelerden de çok sayıda itfaiye aracı geldi.

Yangın mahalline gelen çevik kuvvet ekipleri, pazara çıkan noktaları şeritle kapatıp güvenliği sağlamaya çalıştı. Bu esnada acı haberi alan birçok esnaf olay yerine akın etti. Esnaflardan kimisi kurtarabildikleri kadar mallarını kurtarmaya çalıştı, bazıları da gözyaşları içinde söndürme çalışmalarını izledi.

FOTO: CİHAN Yangının söndürülmesi için birçok bölgeden olay yerine itfaiye ekibi sevk edildi.

Bir dükkan sahibi, “İçeride 253 dükkan bulunuyor. Yangının sebebini hiç kimse bilmiyor. Bir anda çıkmış. Şaibeli. Zaten karışık bir yer burası. Hepsi iç içe girmiş. Kepenkler, mallar hepsi iç içe yani. Böyle düzenli bir yer değil zaten. Müdahale etmek de mümkün değil” dedi.

Haydar Yeşilyurt isimli başka bir vatandaş ise şunları söyledi: “Nasıl yandığını kimse bilmiyor. Ama bir elektrik kontağından bu kadar kısa sürede yanmaz. İtfaiyeye anında haber veriliyor, itfaiye geç kalmasına rağmen yine de gelmiş ama tek araba gelmiş. Yangına müdahalede yetersiz kalmış. Durum biliyorsunuz işte bu hale geldi. Gece 3 tane görevlimiz var burada. Sabaha kadar geziyorlar, kameralarımız var burada. Kameralar falan da yandı şimdi bakalım ne çıkacak. Bekliyoruz biz de, halimizi de görüyorsunuz. İçerideki maddi hasarı hesap edemezsiniz çok büyük 100 trilyon falan mal vardır ya da daha fazla.”

Günün ağarmasına rağmen yangına müdahale sürüyor. Yangın sonrası çevreyi yoğun bir duman sardı. Bazı dükkan sahiplerinin geç geldikleri iddiasıyla itfaiye ekiplerine tepki gösterdiği görüldü. Yangının çıkış sebebiyle ilgili başlatılan inceleme devam ediyor. Görevli bekçilerin karakolda ifade verdikleri öğrenildi. (Cihan)

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:0120.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more