Reklamsız Sözcü

Memduh Boydak Melikşah’taki görevini bıraktı

Memduh Boydak, Melikşah Üniversitesi'ndeki görevini bıraktı.

android-time 11:17 5 Aralık 2015
Memduh Boydak Melikşah’taki görevini bıraktı
Memduh Boydak, Melikşah Üniversitesi'ndeki görevini bıraktı.

Geçtiğimiz eylül ayında Kayseri'de Melikşah Vakıf Üniversitesi’ne yönelik operasyonda gözaltına alınan daha sonra mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan üniversitenin mütevelli heyeti başkanı ünlü işadamı Memduh Boydak “iş yoğunluğu nedeniyle” bu görevi bıraktığını açıkladı.

FOTO:DHA Memduh Boydak, Kayseri’deki “cemaat operasyonu”nda gözaltına alınmıştı.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su olan Memduh Boydak, sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı açıklamada, Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini bıraktığını duyurdu.

Memduh Boydak, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevimden bugün itibariyle mevcut iş yoğunluğum nedeniyle ayrılıyorum. Ülkemizin ve gençlerimizin gelişimi amacıyla, iyi niyetle çalışarak şehrimize ve ülkemize saygın bir üniversite kazandırdığımıza inanıyorum. Görevim süresince birlikte çalışma fırsatı bulduğum üniversitenin tüm akademik ve idari personeline katkılarından dolayı teşekkür ederim.”

CEMAAT OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kayseri’nin ilk vakıf üniversitesi olan Melikşah Üniversitesi’ne bir süre önce kamulaştırmada ‘yağma ve gasp’ yapıldığı iddiasıyla operasyon yapılmış, Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak gözaltına alınmış, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol koşuluyla serbest bırakılmıştı.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:3305.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more