Reklamsız Sözcü

Şehit polis Mustafa Katırlı camide vurulmuş!

Diyarbakır Valiliği, Sur'da şehit edilen özel harekat polisi Mustafa Katırlı'ın şehit edildiği hain saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.

android-time 21:35 5 Aralık 2015
Şehit polis Mustafa Katırlı camide vurulmuş!
Diyarbakır Valiliği, Sur'da şehit edilen özel harekat polisi Mustafa Katırlı'ın şehit edildiği hain saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.

 

Sokağa çıkma yasağının bazı mahallelerde devam ettiği Diyarbakır Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldısı sonucu şehit olan özel harekat polisinin caminin içinde vurulduğu belirtildi.

Foto: DHA

VALİLİK AÇIKLAMASI

Diyarbakır Valiliği, merkez Sur İlçesi’nde PKK’lıların şehit ettiği polis memurunun Mustafa Katırlı olduğu açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi: “Vatandaşın günlük hayatını sürdürmesini ve kamusal hizmetlerden faydalanmasını engellenmek amacıyla ilçe genelinde hendek ve barikat oluşturan BTÖ mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesi, bariyerlerin kaldırılması ve hendeklerin kapatılmasına yönelik olarak 02.11.2015 günü Sur İlçesi (6 Mahalle ve Gazi Caddesi) ile 03.11.2015 günü Yenişehir İlçesi Dağkapı Meydanında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İlgili birimler ile koordineli bir şekilde alınan emniyet tedbirleri kapsamında operasyonel faaliyetlere başlanmıştır. 05.12.2015 günü saat 15.45 sıralarında Sur İlçesi Kurşunlu Cami içinde BTÖ mensuplarının güvenlik güçlerine yönelik ateş açması sonucu çıkan çatışmada Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Mustafa Katırlı yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadele kararlılıkla ve aralıksız bir şeklide devam edecektir. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.”

ŞEHİDİN BABA EVİNDE YAS

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi 24 yaşındaki Mustafa Katırlı, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde yaşayan ailesini yasa boğdu.

Foto: DHA

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin güvenlik güçlerine açtığı ateş sonucu çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olan polis memuru Mustafa Katırlı’nın ailesi, acı haberi yakınlarının düğününe katılmak için gittikleri Mersin’de öğrendi. Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe’nin talimatıyla Pazarcık’ın Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi’ndeki evlerine getirilen aile, haberle hüzne boğuldu. Şehit polisin diyabet hastası olan esnaf babası Ali ve annesi Muhterem Katırlı’ya evin önünde hazır bekletilen sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi. Şehit polisin yakınları ve komşularının akın ettiği evin önüne dev Türk bayrakları asıldı.

AİLESİNİ 3 GÜN ÖNCE ZİYARETE ETMİŞ

Şehit polis memuru Mustafa Katırlı’nın, en son geçen çarşamba günü Ankara’da şehit olan arkadaşı Mustafa Yavaş için Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda düzenlenen törene katıldıktan sonra Diyarbakır’a dönerken Pazarcık’ta oturan ailesini bir kaç saatliğine ziyaret ettiği öğrenildi.

DİYARBAKIR’DA GÖNÜLLÜ KALMIŞ

2’si kız, 4 çocuklu ailenin ikinci çocuğu ve bekar olan şehit polis Mustafa Katırlı’nın, şark görevini tamamlamasına rağmen terörle mücadele için gönüllü olarak Diyarbakır’da kaldığı öğrenildi. Şehit polis Katırlı’nın cenazesi, yarın Pazarcık’ta düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 23:1005.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more