Reklamsız Sözcü

Tutuklu yazardan dansözlü kutlama

İki senedir cezaevinde tutuklu bulunan Sevan Nişanyan, özel izinle cezaevinden çıkıp 60. doğum gününü kutladı. Doğum gününde dansöz çıktı.

android-time 13:03 23 Aralık 2015
Tutuklu yazardan dansözlü kutlama
İki senedir cezaevinde tutuklu bulunan Sevan Nişanyan, özel izinle cezaevinden çıkıp 60. doğum gününü kutladı. Doğum gününde dansöz çıktı.

Deniz AYHAN / ANKARA

İzmir’in Selçuk İlçesi’nin turistik köyü Şirince’de SİT alanındaki araziye ev yaptığı gerekçesiyle hapse mahkum olan ve Yargıtay’ın 3 ayrı hapis cezasını onamasının ardından 11,5 yıl hapis cezası alan yazar Sevan Nişanyan özel izinle doğum gününü kutladı. Doğum günü partisine, HDP'li vekiller Sırrı Süreyya Önder, Garo Paylan ile yazar Hasan Cemal ve Hayko Bağdat da katıldı. Doğum günü partisine dansöz de geldi. Nişanyan dansözle birlikte göbek attı, dansöze para da taktı.

Foto: SÖZCÜ – Tutuklu yazar Sevan Nişanyan 60. yaş gününü dansözle kutladı

Cezaevinden izinli olarak çıkan ve bir restoranda yapılan 60. doğum günü partisine papyon takarak gelen Nişanyan, “Zannediyorum tarihte ilk kez Türkiye'de cezaevinde olup da, papyon, kravatla dansöz oynatan bir kişi olmanın onurunu yaşadım” dedi. Nişanyan, mikrofonu eline alarak bir konuşma da yaptı ve şunları söyledi:

”Türkiye'yi yöneten bürokrasidir, bürokrasi ise en cahil, en korkak ve en yeteneksizin egemen olduğu sistemin adıdır. Korkudan ve beceriksizlikten dolayı her türlü insani duyguyu kaybetmiş olan ve sadece küçük çıkarlarıyla hareket eden insanlardan oluşan bir ağdır. Türkiye'yi yöneten bunlardır. Türkiye'yi yöneten dehşetli cahil, korkak, yaşamdan hiçbir beklentisi olmayan, sizden benden daha fazla korkan; bir takım çapsız ve cahil 3 milyon kişilik ordunun kontrolündedir. Bununla başa çıkmak kolay değildir. Bürokrasiyle mücadeleyi kazanmanın imkanını göremiyorum”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:5423.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more