Reklamsız Sözcü
VAHE KILIÇARSLAN

Ersan Karaoğlu’na vefa

20 Aralık 2015

Sevgili okuyucularım. Bu hafta yazıma ünlü haber spikeri Fatih Portakal ile girmek istiyorum. Hakikaten kendisi büyük başarılar elde etmeye başladı. Geçtiğimiz akşam büyük prodüksiyonlu dizileri de geride bırakarak birinci çıktı. Fatih Portakal ile Fox Haber Merkezi hep ilk dört sırada çıkıyordu. Fatih Portakal, haberin mutfağından gelen bir isim. Kanal D Haber'de muhabir iken ülkeye önemli sıcak haberleri yerinde aktarır ve küçük de bir yorum eklerdi. Fox Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, kendisine sabah haberleri fırsatını verdi. Fatih o kulvarda da başarı ivmesini sürdürüp kendine has tarzı ve üslubuyla haberlerini sunup çok iyi reytingler aldı ve eski haber spikeri Nazlı Tolga'nın evliliği nedeniyle bıraktığı Ana Haber koltuğuna oturdu. Bence bu başarının bir başka etkeni de Doğan Şentürk ve ekibidir. Büyük başarılar ekip ruhu ile oluşur.

* * *

Fox'un yeni kurulduğu yıllar pazar günleri ev yenileme programımı yaparken Konya'da oturan talihli bir ailenin evini yeniledik ve o ailenin çocuğu 9 yaşındaki Murat, lösemi hastası idi. Çocuğa yardımcı olmaya çalıştık. Fox TV'de program yaptığım için Fox Haber Merkezi'ne başvurdum. Haber müdürü Ersan Karaoğlu konuyla çok ilgilendi ve hasta çocuğumuzun haberini yaptık. 9 yaşındaki yavrumuzu kurtardık, gereken donörü bulduk ve gerekli tedaviden sonra umutların kesildiği çocuğumuzu hayata döndürdük. Şimdilerde bu yavrumuz askere gitmeye hazırlanan aslan parçası, maşallah sağlıklı bir genç delikanlı oldu. Ersan Karaoğlu'nun benle birlikte gösterdiği çaba, Doğan Şentürk'ün yayın izni ve haberin arkasında durması bir hayatın kurtulmasına sebep oldu. Aynı Ersan kardeşim bir yıl sonra talihsiz bir şekilde Mısır'a gittiği iş gezisinde denize girerken boğularak hayatını kaybetti ve bizleri çok büyük üzüntüye soktu. O günden bu yana Ersan Karaoğlu hep künyede kaldı. Haberin sonunda akan jenerik aşağıya doğru inerken ekranda ‘Ve Ersan Karaoğlu' diye yazması çok önemli bir vefadır. Fox Haber Merkezi rahmetli Ersan Karaoğlu'nu hiç unutmadı.

* * *

Rotamızı Seda Sayan'a çeviriyoruz. Halk diliyle konuşarak başlayan ekran serüveni, kendisini gündüz kuşağının demirbaşı ilan etti. ‘Evleneceksen Gel' isimli programında partneri Uğur Arslan'la çok iyi gidiyorlar. Hakikaten çok süper reytingler alıyorlar. Geçtiğimiz hafta bir magazin programında izlediğim Ebru Şallı'ya hayret ettim. Bir insan elde ettiği şöhreti bu kadar mı kullanamaz? Ebru Şallı'nın manken arkadaşlarının hepsi bir sektörde en üst noktalara geldiler ama kendisi hiçbir şey yapamayıp ismini yeteri kadar kullanamadı. Bir tek gereksiz bir şekilde özel yaşamı ile basında ön plana çıktı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more