Reklamsız Sözcü

İstanbul’da lodos fırtınası

Dün akşam saatlerinde etkisini hissettirmeye başlayan lodos, bu sabah saatlerinde İstanbul'da şiddetini daha da arttırdı.

android-time 06:52 7 Ocak 2016
İstanbul’da lodos fırtınası
Dün akşam saatlerinde etkisini hissettirmeye başlayan lodos, bu sabah saatlerinde İstanbul'da şiddetini daha da arttırdı.

Özellikle Marmara ve Ege’de etkili olan lodos, İstanbul’da kendini oldukça kuvvetli hissettirdi. Etkili lodos nedeniyle denizde dev dalgalar oluşturdu. Karada ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.Beşiktaş, Bakırköy ve Kadıköy sahillerinde zaman zaman boyu 3-4 metreyi bulan dalgalar oluştu. Dalgalardan sahilde bulunan çay bahçeleri etkilendi. Sandalyeleri deviren dalgalar bazı vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Şiddetli lodos sebebiyle bazı vapur seferleri ise iptal edildi.

FOTO: CİHAN / Kabataş sahilde şiddetli lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nün dün yaptığı açıklamada ise, `Güney yönlerden rüzgarların bu gece saatlerinde kuzey iç ve batı kesimlerde kuvvetli (30-50 kmsaat), Marmara`nın batısında yer yer fırtına, Perşembe Marmara, Ege, Karadeniz İç Anadolu ile Akdeniz bölgesinde kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 kmsaat yer yer 90 kmsaat) esmesi bekleniyor. Cuma günü de rüzgarın doğu bölgelerde güneyli yönlerden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgarların oluşturabileceği başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır` denilmişti.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 07:5107.01.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more