Reklamsız Sözcü

GS Riva projesinde mutlu son

Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul Riva’daki arsası için yapılan ihalenin ardından yüklenici firmayla sözleşme imzalandı

İsmail ŞAHİN
android-time 19:40 13 Eylül 2017
GS Riva projesinde mutlu son
Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul Riva’daki arsası için yapılan ihalenin ardından yüklenici firmayla sözleşme imzalandı

Galatasaray'ı ekonomik olarak rahatlatması beklenen Riva gayrimenkul projesinde gergin bekleyiş sona erdi. İhalede en iyi ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat ile sözleşme imzalandı.

Galatasaray Spor Kulübü'nün İstanbul Riva'daki arsası için 15 Haziran 2017 günü düzenlenen ihaleyi kazanan Fema İnşaat & KLV İnşaat İş Ortaklığı belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamamamıştı.

Bunun üzerine en uygun ikinci teklifi sunan Yılmaz İnşaat'a ihale edilmesine karar verilmişti.

Konuyla ilgili az önce Emlak Konut GYO’dan şu açıklama yapıldı:

2. oturumu 15.06.2017 tarihinde yapılmış olan İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin sözleşmesi, Yüklenici Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ile 13.09.2017 tarihinde imzalanmıştır.

İhale değerleri aşağıdaki gibidir;
Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 3.808.000.000 TL
Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO): %25
Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 952.000.000 TL
Şirket payı toplam gelirinin % 20’si Emlak Konut’a ait olacaktır.

Konuyla ilgili olarak;
Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum “Galatasaray’ın Riva’daki bu değerli arsasının ihalesini başarıyla gerçekleştirmemiz bize ve sektörümüze olan inancın bir göstergesidir.”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek “Emlak Konut ihaleyi başarıyla gerçekleştirdi ve bugün ihalenin kazananı Yılmaz İnşaat ile proje için imzaları atıyoruz. Galatasaray Spor Kulübüne büyük fayda sağlayacak bu projenin hem ülkemize hem böyle büyük bir taahhüt altına giren Yılmaz İnşaat’a ve Emlak Konut’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz; ‘’İstanbul’un en değerli arazilerinden birine prestijli bir proje inşa etmek için bugün imzamızı attık. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştireceğimiz bu projede Emlak Konut’un yanı sıra ülke sporumuzun önemli camialarından Galatasaray Spor Kulübü ile iş yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Son güncelleme: android-time 19:4413.09.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more