Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erol Evgin’den tepki çeken sözler için açıklama
Erol Evgin’den tepki çeken sözler için açıklama
Ünlü sanatçı Erol Evgin, verdiği röportajda söylediği sözlerin sosyal medyada büyük tepki toplamasının ardından bir açıklama yaptı. Evgin, demokrasinin önemini vurgulamak için verdiği örnek üzerinden yorum yapıldığını ve röportajın tamamının okunması gerektiğini söyledi.
Magazin 20 Haziran 2016 - 19:16

Sanatçı Erol Evgin, Balçiçek İlter’e verdiği röportajda, “Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” olacak demişti hatırlarsanız… Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil. Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin.” demişti. Evgin’in bu sözleri sosyal medyada büyük olay yarattı.

Evgin yaşananlar sonrası bir basın açıklaması yaparak, söylediği sözlere açıklık getirdi. İşte Evgin’in basın açıklaması…

“Bir gazeteye verdiğim röportajda; sağlıklı bir demokraside eğitimin önemini vurgulamak için verdiğim bir örnekten yola çıkarak yorum yapanlardan, röportajın tamamını okumalarını rica ediyorum. O kısa sohbette adalet ve eşitlik kavramları birbirine girmiş gibi görünüyor olabilir. Benim adaletten, eşitlikten ve demokrasiden yana olduğumu beni tanıyan herkes bilir. Rahmetli Vehbi Koç'un ünlü sözleri benim de anayasamdır: “Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım. Demokrasi varsa hepimiz varız.”

Son güncelleme: 09:42 - 21.06.2016
Etiketler