Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
TRT, Erol Evgin’e ambargo mu koydu?
TRT, Erol Evgin’e ambargo mu koydu?
Sanatçı Erol Evgin'in, verdiği röportajda halkın oy kullanmasıyla ilgili sözleri tepki çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef gösterdiği Evgin'e TRT'den ambargo geldi.
Magazin 30 Haziran 2016 - 13:06

Sanatçı Erol Evgin, verdiği bir röportajda “Parmak basanla, 3 üniversite bitirenin birer oy hakkı olması adaletli mi” diyerek sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından isim vermeden eleştirilen Evgin, hem hedef gösterildi hem de TRT'den de yasak geldi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Erdoğan'ın hedefi olan sanatçı Erol Evgin'i TRT'nin yasaklı listesine aldığı iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

TRT Genel Müdürlüğü'nden TRT'ye bağlı TV, radyo ve müzik kanal müdürlüklerine gönderilen yazıda “Evgin'in parçalarının çalınmaması” talimatı verildiği basına yansıdı.

İLGİLİ HABERErol Evgin'in sözleri sosyal medyada gündem olduErol Evgin’in sözleri sosyal medyada gündem oldu

TRT'YE BASKI MI YAPILDI?

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Binali Yıldırım'a şu soruları yöneltti:

“TRT Genel Müdürlüğü'nün TRT'ye bağlı TV, radyo ve müzik kanal müdürlüklerine gönderilen yazıda “Evgin'in parçalarının çalınmaması” talimatı verdiği doğru mudur? Bu talimatın hukuki gerekçesi nedir? Bu kararın alınmasında hükümetinizin ya da cumhurbaşkanlığının TRT'ye baskısı olmuş mudur?”

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Erol Evgin'e sert yanıt: Sen sanatçı olsan ne olur...Erdoğan’dan Erol Evgin’e sert yanıt: Sen sanatçı olsan ne olur…

Son güncelleme: 13:08 - 30.06.2016